Ekologicznie i matematycznie

W szkole w Ryczówku odbył się finał gminnego konkursu ekologiczno – matematycznego. Z każdej ze szkół przybyła trzyosobowa delegacja uczniów ze swoim opiekunem – nauczycielem. Wśród gości była też Jarosława Kraszewska z Urzędu Gminy w Kluczach, przyjaciele szkoły. Wszystkich powitała dyrektor SP w Ryczówku, Katarzyna Seweryn – Haberka. Ważne jest to, że pierwszym etapem konkursu było zbieranie przez uczniów szkół makulatury. Dopiero potem najlepsi mogli się popisać swoją wiedzą ekologiczno – matematyczną. Dodatkową nagrodą dla chętnych była wizyta w planetarium: dmuchany, sferyczny namiot stanął na środku sali w remizie. A w środku uczniowie (leżąc) dzięki pasjonującemu filmowi i odpowiedniemu sprzętowi na wewnętrznej kopule mogli się przenieść w kosmos i pobliże naszego Słońca…