Ogłoszenia duszpasterskie na 19 czerwca 2016 r.1. Zaproszenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży: Drodzy Młodzi Przyjaciele, „Jezus spojrzał z miłością na niego” (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości.

Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła. Inicjator Światowych Dni Młodzieży, Ojciec Święty Jan Paweł II, mówił, że „rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się (…) żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata”. Drodzy Młodzi, każdy z Was jest dziś obrazem współczesnego Kościoła. Tak patrzy na Was Jezus, tak patrzy na Was Polska, tak patrzą na Was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i Wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych. Drodzy Młodzi, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski, zawierzyliśmy Matce Bożej nasz Naród i każdego z Was, Waszą wiarę i drogę do zbawienia, Waszą przyszłość, dokonywane wybory i nadzieje, a także Wasz udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży. Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was”. Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa Św. Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się”. Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi.
Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce.

2. W tym tygodniu: wtorek -  wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; środa – wieczorem zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; czwartek – Dzień Ojca; piątek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w sobotę przed kościołem do południa postój uczestników II Pielgrzymki Rowerowej naszej diecezji na Jasną Górę, jaka wyruszy z Olkusza; przyszła niedziela – o godz. 12.00 odpust w Kluczach.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca PJ: od wtorku do soboty o godz. 18.00, w poniedziałek o godz. 17.00 do kościoła św. Marka.

4. Modlitewne zakończenie Roku Szkolnego: piątek – godz. 9.00. Zapraszam dzieci, nauczycieli i rodziców, by podziękować za kolejny rok nauki i prosić o bezpieczne wakacje. Warto, by wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty, spowiedź przed wieczornymi Mszami św.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Emil Włodyga, l. 31, zam. w Jaroszowcu i Agnieszka Grzanka, l. 25, zam. w Ryczówku.

6. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary na tacę oraz bezpośrednio na konto. Rozpoczęliśmy załatwianie wszelkich formalności przed montażem nowego ogrzewania w kościele. Trzeba będzie zamontować przynajmniej cztery duże nagrzewnice gazowe z nadmuchem. Rozpoczęliśmy załatwianie stosownych zezwoleń. Dziękuję za pomoc p. Tadeuszowi Pabisowi z synem. Przygotowywane są też nowe balustrady na werandę i balkon w Domu Parafialnym. Dziękuję za pomoc w tym względzie panom Janowi Polakowi i Jarosławowi Pacia.

7. Za dwa tygodnie, tzn. 2 lipca, w sobotę o godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Rodak z ulic: Górna, Grabowska, Kamienna, Skotnicka, Prosta, Krótka, Chechelska, Ogrodowa.

8. Na koniec coś z życia parafii: ksiądz proboszcz przygotowuje dzieci do egzaminu, który ma być składany przed ks. dziekanem. Obok innych szczególnie na tę okazję przewidzianych reguł zachowania wbija im do głowy, by każdą odpowiedź kończyły zwrotem: "księże Dziekanie!". Dostojny egzaminator pyta dzieci o grzech pierworodny i jego następstwa. Otrzymuje następującą odpowiedź:
- Pan Bóg powiedział do węża: "Jesteś przeklęty pomiędzy wszystkimi zwierzętami ziemi... księże Dziekanie!   Na brzuchu będziesz się czołgał... księże Dziekanie i proch będziesz jadał po wszystkie dni twego żywota... księże Dziekanie!"

Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!