Ogłoszenia duszpasterskie na 26 czerwca 2016 r.1. W tym tygodniu: wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; środa – uroczystość świętych Piotra i Pawła, wieczorem zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; I piątek miesiąca: Msza św. w świetlicy w Ryczówku o godz. 16.00; w kościele przed godz. 18.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

2. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wielu Bożych łask. Dzieciom i młodzieży udanych i bezpiecznych wakacji. Wszystkich zachęcam, by w czasie wolnym znaleźć czas na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

3. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca PJ: od wtorku do czwartku o godz. 18.00, w poniedziałek o godz. 17.00 do kościoła św. Marka.

4. W ramach Dni w Diecezji, które są pierwszą częścią Światowych Dni Młodzieży do naszej parafii na prawie tydzień przyjedzie 14 osób z Granady w Hiszpanii. Będą nocować u niektórych rodzin, które zgłosiły chęć przyjęcia, uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez diecezję, a w niedzielę spędzą dzień w parafii. W najbliższych tygodniach poproszę te rodziny, by się skontaktowały w celu ustalenia szczegółów. W całym dekanacie będzie prawie 90 osób z Granady.

5. Nasz dekanat organizuje

- autobus, który zabierze chętnych na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Częstochowie 28 lipca (czwartek). Koszt przejazdu zależy od ceny, jaką poda kierowca.

Jest też możliwość zapisania się na dwa wyjazdy, których koszt pokrywają parafie dekanatu:

- 30 lipca (sobota) – popołudniowe i nocne czuwanie w Brzegach pod Krakowem z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, powrót w  niedzielę wieczorem i

- 22 lipca – wyjazd na pieszą pielgrzymkę do Wrzosowej, by razem z obcokrajowcami – pielgrzymami z całej diecezji przejść kilkanaście kilometrów pieszo na Jasną Górę w grupach takich, jak np. na Pielgrzymce Olkuskiej. Powrót tym samym autokarem.

Zapisy na wszystkie trzy wyjazdy w przyszła niedzielę. Uwaga: trzeba podać numer PESEL.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Norbert Mrówka, l. 25, stan wolny, zam. w Ryczówku i Patrycja Rogóż, l. 24, stan wolny, zam. w Bukownie. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest odpowiedzialny zgłosić to w kancelarii parafialnej. Sprawy kancelaryjne załatwiamy w dni powszednie zaraz po Mszy św.

7. W sobotę o godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Rodak z ulic: Górna, Grabowska, Kamienna, Skotnicka, Prosta, Krótka, Chechelska, Ogrodowa. Poczujmy się odpowiedzialni za swój kościół!

8. Do tzw. Pakietów Pielgrzyma na Światowe Dni Młodzieży trafi m.in. płyta z filmem „Ufam Tobie”. Zanim jednak otrzymają go zarejestrowani uczestnicy tego wydarzenia, „Gość Niedzielny”, który jest producentem filmu, dołączył go do najnowszego numeru. Produkcja trwała dwa lata. Zdjęcia powstawały na Filipinach, w Senegalu, Nikaragui, USA, na Litwie, Węgrzech, w Chorwacji i Polsce. Film pokazuje bohaterów, których łączy jedno: spotkali miłosierdzie Boże i narodzili się na nowo. Jest też nowa „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny” na wakacje.

9. Na koniec coś dla tych, którzy mają rodzeństwo i w młodości często dochodziło z nim, delikatnie mówiąc, do sprzeczek:
na lekcji religii nauczyciel omawia z pięciolatkami 10 Przykazań. Właśnie omówili przykazanie o szanowaniu rodziców i nauczyciel spytał:
- A czy jest jakieś przykazanie, które mówi o tym, jak traktować braci i siostry?
Mały chłopiec (najstarszy z rodzeństwa) odpowiedział:
- Nie zabijaj.

Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!