Ogłoszenia duszpasterskie na 3 lipca 2016 r.1. W tym tygodniu: środa – wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, wieczorem zapraszam, jak zawsze, na nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

2. W najbliższą środę około godz. 19.00 dotrą do nas uczestnicy Pielgrzymki Góralskiej z Bachledówki koło Zakopanego. Kto może i chce okazać polską i chrześcijańską gościnność, niech przyjmie ich pod swój dach. W czwartek rano, prawdopodobnie o godz. 7.00 pielgrzymi będą mieli Mszę św. w kościele. Termin pielgrzymki uległ zmianie ze względu na Światowe Dni Młodzieży.

3. W przyszłą niedzielę zapraszam na krótkie spotkanie rodziny, które zgłosiły chęć przyjęcia pod swój dach pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św. o godz. 11.00.

4. Nasz dekanat organizuje autobus, który zabierze chętnych na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Częstochowie 28 lipca (czwartek). Koszt przejazdu zależy od ceny, jaką poda kierowca.

Jest też możliwość zapisania się na dwa wyjazdy, których koszt pokrywają parafie dekanatu:

30 lipca (sobota) – popołudniowe i nocne czuwanie pod Krakowem z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, powrót w  niedzielę wieczorem

i 22 lipca – wyjazd na pieszą pielgrzymkę do Wrzosowej, by razem z obcokrajowcami – pielgrzymami z całej diecezji przejść kilkanaście kilometrów pieszo na Jasną Górę w grupach takich, jak np. na Pielgrzymce Olkuskiej. Powrót tym samym autokarem. Zapisy na wszystkie trzy wyjazdy po Mszach św. w zakrystii.

5. Już dzisiaj zapraszam do udziału w lokalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się 21 lipca (czwartek) od godziny 16.00 na wzgórzu „Dąbrówka” w Chechle. Na tym wydarzeniu będziemy gościć około tysiąc pielgrzymów z różnych stron świata. Wezmą oni udział we Mszy świętej obok pustyni. Później koncert. Szczegóły w gablotce i w Internecie.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Norbert Mrówka, l. 25, stan wolny, zam. w Ryczówku i Patrycja Rogóż, l. 24, stan wolny, zam. w Bukownie.

7. Wczoraj odbyło się sprzątanie kościoła. Bardzo serdecznie pragnę podziękować osobom, które zadbały o swój kościół parafialny. Były to: Halina Słota, Bogusława Cichoń, Anna Hetmańczyk, Grażyna Czerwińska, Anna Stajno, Leokadia Piec, Aleksandra Latos, Lidia Żelazna, Danuta Leśniak, Elżbieta Dąbrowska, Grażyna Ludwikowska, Jadwiga Habrzyk, Celina Ściążko, Zdzisława Miśta, Józefa Pandel, Zdzisław Basiński, Barbara Zarębska. Bardzo dziękuję za ten trud. Dzięki niemu jest czysto i pięknie!

8. Półtorastronicowy artykuł o Rodakach można znaleźć w najnowszej „Niedzieli”. Tygodnik pisze tak obszernie o nas oczywiście z okazji niedawnych obchodów 630 – lecia istnienia miejscowości. Każdy ten numer powinien mieć w swoim domowym archiwum. Gazeta kosztuje, jak zwykle, 5 zł. Zamówiliśmy więcej egzemplarzy. Gorąco namawiam do kupna i lektury wszystkich, którzy czują się lokalnymi patriotami. Jest też nowy numer „Gościa Niedzielnego” z kolejną częścią duchowego przewodnika po Krakowie i „Mały Gość Niedzielny” z pocztówką do wysłania do papieża Franciszka.

9. A na koniec coś o rozmowach międzypokoleniowych:

Mówi wnuk do dziadka:
- Kiedyś to mieliście źle. Nie było Internetu, komórek, czatu ani gadu-gadu. Jak Ty w ogóle babcię poznałeś?

- No jak nie było? Wszystko to było - odpowiada dziadek
 - Ale jak to?
- No przecież babcia mieszkała w internacie, jak wracała ze szkoły to ja stałem na czatach, wychodziłem z babcią na gadu-gadu, a jakby nie komórka to i ciebie i twojego ojca by nie było.

Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!