Ogłoszenia duszpasterskie na 10 lipca 2016 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Benedykta, patrona Europy; wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; środa – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, wieczorem wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszam na nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; piątek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; sobota – NMP z Góry Karmel.

2. Warto już dzisiaj pomyśleć o naszym udziale w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się 9 sierpnia Mszą św. w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu pod przewodnictwem bp. Piotra Skuchy. Trasa pielgrzymki podobna jest do tej z roku ubiegłego. Jeden z postojów 9 sierpnia przewidziany jest przed naszym kościołem. Grupa z naszego dekanatu organizowana jest w Kluczach. Szczegóły wkrótce.

3. Dzisiaj zapraszam na krótkie spotkanie rodziny, które zgłosiły chęć przyjęcia pod swój dach pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św. o godz. 11.00.

4. Zapraszam też do udziału w lokalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się 21 lipca (czwartek) od godziny 16.00 na wzgórzu „Dąbrówka” w Chechle. Szczegóły w gablotce i w Internecie.

5. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca czyli Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za okazane serce, ofiary i modlitwy w intencji wszystkiego, co dzieje się w naszej wspólnocie. Miesiąc temu podobna taca wyniosła 973 zł. 50 gr. Jest już zrobiony bardzo wstępny kosztorys budowy nowego ogrzewania w kościele. Według niego będzie ono kosztowało nas prawie 73 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć projekt i koszty zezwoleń.

6. W czwartek obok kościoła przejeżdżać będą ok. 12.30 uczestnicy Tour de Pologne.

7. Na koniec dzisiaj coś dla udających się na wakacje: kierowniczka domu wczasowego wita w progu nowego wczasowicza:
- Postaramy się, aby czuł się pan u nas jak w domu.

- Zwariowała pani?! Ja tu przyjechałem wypocząć!

Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!