Jan i Maria znów dzwonią...
Odpust, 60 - lecie parafii, 50 lecie życia i 25 - lecie kapłaństwa Proboszcza
I po remoncie zakrystii i okolic...
Pielgrzymka do Krzeszowa na Dolnym Śląsku

O skutkach niemodlenia...Jeden z warszawskich księży opowiadał, że chodził kiedyś po kolędzie i nieco zdziwiony słyszał, jak w jednym z mieszkań padło pytanie: idzie ksiądz pod siedemnastkę? To dobrze, bo tam trzeba iść. W kolejnym mieszkaniu znowu: idzie ksiądz do siedemnastki? Tam ksiądz jest potrzebny. Sytuacja powtórzyła się jeszcze ze dwa razy.

Kiedy wreszcie wszedł do mieszkania nr 17, zobaczył, że mieszka tam małżeństwo w średnim wieku. Po modlitwie zapytał wprost kobiety: kocha pani swojego męża. - Tak kocham go? A pan kocha swoją żonę? - Tak, on mnie kocha - szybko odpowiedziała żona.

Na zaskoczoną minę księdza wyjaśniła: widzę, że sąsiedzi już na nas ponadawali. Tak, dość często się kłócimy. Ale naprawdę się kochamy. Bo widzi ksiądz, ja przez całe życie modliłam się o dobrego męża. I mam dobrego męża. A on się nie modlił. I ma to, co ma...

za: Czarny humor

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Początek jesieni za:

Przypomnienia

Sprzątanie

W najbliższą sobotę zapraszam kolejne osoby do włączenia się w sprzątanie kościoła, zakrystii, placu przed kościołem i chodników przed tym placem. O godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Ryczówka z Godawicy, ulicy Rzeka, Wodąca i Rodacka.

Więcej…

Kontakt

LumenTV

Twitter
NaMarginesie „Pokolenie Z”, młodzi między 18. a 25. r. życia, interesują się rozrywką oraz markami produktów – wynika z globalne… https://t.co/3Yj3xWVikl
14h
NaMarginesie Pierwszy dzień jesieni astronomicznej nie jest datą stałą. W tym roku przypada na 23 września (przyszła niedziela),… https://t.co/qJpuOFRFZp
14h
NaMarginesie Sprzątanie - parafia Rodaki, Klucze, Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, województwo małopolskie https://t.co/TSphTXJKKr
14h

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj2
WczorajWczoraj1059
W tym miesiącuW tym miesiącu18129
W sumieW sumie1564107

Uśmiechnij się

Ksiądz proboszcz przygotowuje dzieci do egzaminu, który ma być składany przed ks. dziekanem. Obok innych szczególnie na tę okazję przewidzianych reguł zachowania wbija im do głowy, by każdą odpowiedź kończyły zwrotem: "księże Dziekanie!".
Dostojny egzaminator pyta dzieci o grzech pierworodny i jego następstwa. Otrzymuje następującą odpowiedź:
- Pan Bóg powiedział do węża: "Jesteś przeklęty pomiędzy wszystkimi zwierzętami ziemi... księże Dziekanie!   Na brzuchu będziesz się czołgał... księże Dziekanie i proch będziesz jadał po wszystkie dni twego żywota... księże Dziekanie!"