REKOLEKCJE WIELKPOSTNE!
Droga Krzyżowa w naszej parafii
Gorzkie Żale
Wielki Post
Dzieci Komunijne otrzymały świece...
Dzień Seniora w Ryczówku

Nieraz spotkałem się ze stwierdzeniem „Bóg tak, Kościół nie”. W tym krótkim stwierdzeniu zawiera się założenie, że Bóg i Kościół nie nauczają tego samego.

Otóż trzeba sobie jasno powiedzieć, że kiedy Jezus dawał apostołom polecenie głoszenia Ewangelii czy władzę odpuszczania grzechów, wiedział, co robi. Znał przyszłość. Wiedział, że do pełnej prawdy będziemy dochodzić. Dlatego dał Kościołowi Ducha Świętego, mówiąc: „[On] doprowadzi was do całej prawdy”. Miał więc świadomość, że w tym momencie apostołowie jeszcze nie wszystko wiedzą i rozumieją. To dochodzenie do prawdy można obserwować przez wieki. Widzimy, jak tworzą się coraz klarowniejsze określenia bóstwa i człowieczeństwa Jezusa, zrozumienie Trójcy Świętej i wielu innych prawd wiary. Na tej drodze dochodzenia do prawdy są więc momenty trudne, gdzie na jakiejś przestrzeni czasu czy w jakiejś części Kościoła coś nie jest jasne lub nawet źle rozumiane. Jednak Jezus, wiedząc to wszystko, znając przyszłość, postanowił: „Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi”.

Ireneusz Krosny

NaMarginesie Po co wielbłądom garby... - parafia Rodaki, dekanat Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, województwo małopolskie https://t.co/SrWQ9tQTda
13h
NaMarginesie Fonoholizm - parafia Rodaki, dekanat Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, województwo małopolskie https://t.co/nn7ew7KSeK
22h

Uśmiechnij się

Górale mają swoje czasami bardzo mądre definicje bardzo poważnych rzeczy. Niektóre na swoich wykładach cytował ks. prof. Józef Tischner. Kiedyś zapytano go, jak brzmi góralska definicja filozoficznego i teologicznego określenia nicość. Czyli co to jest „nic”. Ten miał odpowiedzieć:
Nicość – to jest pół litra na dwóch.

W tym miesiącuW tym miesiącu20513
W sumieW sumie1318397
Myślenie nie boli

Każdy, kto będzie ci złorzeczył, niech będzie przeklęty. Każdy, kto będzie cię błogosławił, niech będzie błogosławiony!

Księga Rodzaju.

LumenTV