Dzwony przy kościele: Jan i Maria
Grób Pański AD. 2018
Niedziela Palmowa
Droga Krzyżowa na ulicy...

O peregrynacjiMaria przychodzi do nas. Otwórzmy przed Nią drzwi naszych domów i mieszkań. Skorzystajmy z tych wyjątkowych odwiedzin, wypraszając potrzebne łaski dla naszych rodzin, parafii, diecezji.

O peregrynacjiPrzyjmijmy Jej fatimskie orędzie i zaproszenie do ofiarowania się Panu Bogu w duchu wynagrodzenia i ofiary za grzechy własne i naszych bliźnich. Niech czas odwiedzin naszych rodzin przez Maryję pomoże nam doświadczać matczynej miłości Maryi. Niech pielgrzymowanie figury Matki Bożej Fatimskiej zaowocuje zawierzeniem rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, ożywieniem wiary oraz odmawianiem modlitwy różańcowej, do której wzywała Matka Boża w Fatimie. Pięknym owocem nawiedzenia byłoby powstanie nowych Kół Różańcowych, czy Róż Różańcowych oraz uzupełnienie tych, które są niekompletne. Przez modlitwę różańcową, dzięki wstawiennictwu Maryi, możemy wiele łask otrzymać od Pana Boga.

W dniach peregrynacji umawiamy się na przekazanie figury z rodziną po sąsiedzku (po tej samej stronie ulicy lub po drugiej stronie). Około godz. 19.00 następuje przekazanie figury na ulicy i ustawienie w przygotowanym miejscu: stół nakryty białym obrusem, dwie świece zapalane na czas modlitwy (proszę nie zapomnieć później zgasić), kwiaty. Wspólną modlitwę ułatwi dołączony modlitewnik. Z całą rodziną odmawiamy różaniec, można zaśpiewać Apel Jasnogórski, zaprosić do modlitwy znajomych lub sąsiadów, pomodlić się indywidualnie itd.

Na zakończenie pobytu Maryi w znaku figury swoje przeżycia można odnotować w specjalnej Kronice., którą również (razem z modlitewnikiem) przekazujemy sąsiedniej rodzinie.

W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlić się będziemy w czasie Mszy św. w środy (Bóg zapłać za ofiary). Zapraszam wtedy do kościoła!

Fatima pomaga nam zobaczyć rękę Boga, naszego opatrznościowego Przewodnika i współczującego Ojca. Jan Paweł II.

Ksiądz Proboszcz

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Twitter
NaMarginesie Powołaniowa - parafia Rodaki, dekanat Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, województwo małopolskie https://t.co/nr02Ot1xKJ
2h
NaMarginesie Ogłoszenia duszpasterskie na 22 kwietnia 2018 r. - parafia Rodaki, dekanat Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, wojew… https://t.co/aMwqA7veuZ
2h
NaMarginesie Sonda - parafia Rodaki, dekanat Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, województwo małopolskie https://t.co/fESqvoiuov
2h

Uśmiechnij się

W dużych miastach dla tych nieco biedniejszych w tym roku hitem są wakacje na RODOS.

Żeby nie było wątpliwości, to nie grecka wyspa, to skrót:

Rodzinny Ogród Działkowy Ogrodzony Siatką.

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj780
WczorajWczoraj1219
W tym miesiącuW tym miesiącu25767
W sumieW sumie1387729
Myślenie nie boli

Nim język puścisz w taniec,
 Załóż na mordę... kaganiec.

Fraszki Jana Sztaudyngera 

Więcej…

LumenTV

Kontakt

Pogoda
Zachmurzenie czesciowe

20°C

Rodaki, Ryczówek

Zachmurzenie czesciowe
Wilgotnosc: 26%
Poniedz 7°C / 23°C Przelotne opady
Wtorek 9°C / 19°C Slonce za chmurami
Sroda 10°C / 23°C Zachmurzenie czesciowe
Czwartek 11°C / 18°C Zachmurzenie czesciowe

Sonda

Na którą godzinę chodzisz zazwyczaj na Mszę św. w niedzielę?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote: