Pasterka AD. 2018
Wymiana oświetlenia na suficie w kościele...
Pogrzeb śp. ks. Stefana Walusińskiego

„Tesamee” i gościeSzlagiery polskiej i zagranicznej muzyki filmowej oraz przeboje znane z lat siedemdziesiątych towarzyszyły jubileuszowi zespołu „Tesamee…”, który na scenie wystąpił z gośćmi: zespołem „Rodaczanie” i dziecięcym „Pleciugi”.

Opiekunem artystycznym wymienionych grup, działających w Gminnym Ośrodku Kultury, jest Anna Dudek.

Na scenie, obok świętującego swój jubileusz zespołu „Tesamee…” oraz gościnnych grup, zaśpiewali także soliści, m.in. Ada Krzysztańska (z przepięknie wykonaną balladą) oraz Mariusz Bretner (który w duecie z Teresą Stawiarską wykonał piosenkę z musicalu „Grease” - You Are The One That I Want). Widzowie obecni na koncercie mieli okazję przenieść się w filmowo-muzyczny świat piosenek bardziej współczesnych i tych wcześniejszych. W wykonaniu „Tesamee…” usłyszeliśmy m.in. „Dancing Queen” Abby (wykorzystany w filmie Mamma Mia!) i „Shoop shoop song”, śpiewany niegdyś przez Cher w filmie „Syreny”. Koncert jubileuszowy zespół „Tesamee…” zakończył się bardzo nastrojowo – wykonaniem ballady Leonarda Cohena, „Alleluja”.

Z kolei występujący gościnnie „Rodaczanie” wykonali m.in. walc z polskiego serialu „Noce i dnie” oraz piosenkę z komediowych przygód Franka Dolasa („Róża czerwona” z filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”).

Gratulacje i życzenia na zakończenie tego wspaniałego koncertu składali jubilatom m.in. wójt gminy Klucze Norbert Bień, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mirosław Macek oraz Zenon Krukowiecki (który przez kilkanaście lat związany był z zespołem „Słowianki”). Życzenia kierowane były nie tylko do przebojowych pań, tworzących grupę „Tesamee…”, ale również do ich opiekunki artystycznej, Anny Dudek, która wypracowała z zespołem muzyczny styl i wszystkie jego sukcesy.

Zespół ”Tesamee…” tworzy sześć pań: Zofia Jochymek, Agnieszka Matysek, Małgorzata Mgłosiek, Teresa Stawiarska, Urszula Mamoń i Małgorzata Zacłona. Opiekunem artystycznym zespołu jest Anna Dudek. Muzyczna grupa z Gminnego Ośrodka Kultury jest częstym gościem nie tylko kluczewskich scen, ale również gości na występach wyjazdowych. W ubiegłym roku panie z „Tesamee…” zdobyły Srebrną Różę, przyznaną za zajęcie II miejsca w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych na VI Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk "O ZŁOTĄ RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA". Zespół działa od pięciu lat. Swój pierwszy występ miał w maju 2012 roku podczas obchodów Dni Ziemi Kluczewskiej.


 

 

 

Odliczanie

Kontakt

Twitter
NaMarginesie 18 stycznia odbył się pogrzeb ks. kanonika Stefana Walusińskiego, byłego proboszcza parafii Rodaki. Zmarł w wieku 8… https://t.co/enOLGGM5IR
5h
NaMarginesie Pożegnanie Proboszcza - Rodaki, Ryczówek, Klucze, Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, województwo małopolskie https://t.co/hzVlEyKLq9
6h
NaMarginesie Pogrzeb ks. Stefana Walusińskiego: https://t.co/I0HSi04WWB przez @YouTube
6h

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj235
WczorajWczoraj2032
W tym miesiącuW tym miesiącu24605
W sumieW sumie1702214

Niedzielny suchar

Paweł i Gaweł żyli w tak wielkiej zgodzie, wzajemnym zrozumieniu i współpracy, jakby braćmi nie byli. Dzięki przebiegłości i nadużyciom wkrótce dorobili się wielkiego majątku. Aż niespodziewanie stało się nieszczęście. Paweł umarł. Przychodzi więc na plebanię Gaweł, kładzie na stół przed proboszczem worek pieniędzy i mówi: - Daję te pieniądze, ale pod warunkiem, że na cmentarzu nad grobem ksiądz powie, że Paweł był świętym.

Więcej…