Trwają zapisy na pielgrzymkę do Krzeszowa
Początek remontu generalnego zakrystii...
Zapraszamy 26 sierpnia - niedziela - godz. 12.00

„Tesamee” i gościeSzlagiery polskiej i zagranicznej muzyki filmowej oraz przeboje znane z lat siedemdziesiątych towarzyszyły jubileuszowi zespołu „Tesamee…”, który na scenie wystąpił z gośćmi: zespołem „Rodaczanie” i dziecięcym „Pleciugi”.

Opiekunem artystycznym wymienionych grup, działających w Gminnym Ośrodku Kultury, jest Anna Dudek.

Na scenie, obok świętującego swój jubileusz zespołu „Tesamee…” oraz gościnnych grup, zaśpiewali także soliści, m.in. Ada Krzysztańska (z przepięknie wykonaną balladą) oraz Mariusz Bretner (który w duecie z Teresą Stawiarską wykonał piosenkę z musicalu „Grease” - You Are The One That I Want). Widzowie obecni na koncercie mieli okazję przenieść się w filmowo-muzyczny świat piosenek bardziej współczesnych i tych wcześniejszych. W wykonaniu „Tesamee…” usłyszeliśmy m.in. „Dancing Queen” Abby (wykorzystany w filmie Mamma Mia!) i „Shoop shoop song”, śpiewany niegdyś przez Cher w filmie „Syreny”. Koncert jubileuszowy zespół „Tesamee…” zakończył się bardzo nastrojowo – wykonaniem ballady Leonarda Cohena, „Alleluja”.

Z kolei występujący gościnnie „Rodaczanie” wykonali m.in. walc z polskiego serialu „Noce i dnie” oraz piosenkę z komediowych przygód Franka Dolasa („Róża czerwona” z filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”).

Gratulacje i życzenia na zakończenie tego wspaniałego koncertu składali jubilatom m.in. wójt gminy Klucze Norbert Bień, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mirosław Macek oraz Zenon Krukowiecki (który przez kilkanaście lat związany był z zespołem „Słowianki”). Życzenia kierowane były nie tylko do przebojowych pań, tworzących grupę „Tesamee…”, ale również do ich opiekunki artystycznej, Anny Dudek, która wypracowała z zespołem muzyczny styl i wszystkie jego sukcesy.

Zespół ”Tesamee…” tworzy sześć pań: Zofia Jochymek, Agnieszka Matysek, Małgorzata Mgłosiek, Teresa Stawiarska, Urszula Mamoń i Małgorzata Zacłona. Opiekunem artystycznym zespołu jest Anna Dudek. Muzyczna grupa z Gminnego Ośrodka Kultury jest częstym gościem nie tylko kluczewskich scen, ale również gości na występach wyjazdowych. W ubiegłym roku panie z „Tesamee…” zdobyły Srebrną Różę, przyznaną za zajęcie II miejsca w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych na VI Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk "O ZŁOTĄ RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA". Zespół działa od pięciu lat. Swój pierwszy występ miał w maju 2012 roku podczas obchodów Dni Ziemi Kluczewskiej.


 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

Twitter
NaMarginesie Napisali: Jasna Góra łączy - Pielgrzymka Olkuska Diecezji Sosnowieckiej https://t.co/4Py2L7MebY
2h
NaMarginesie Warto się zatrzymać… - parafia Rodaki, dekanat Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, województwo małopolskie https://t.co/WldCtsVTfX
2h
NaMarginesie W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.
4h

Uśmiechnij się

Chłop siedzi i duma. W pewnym momencie zwraca oczy ku niebu i pyta:
- Panie, powiedz mi czemu ta moja baba taka pikna?
- Abyś mógł ją miłować.
- A czemu ona taka głupia?
- Aby mogła miłować ciebie.

Myślenie nie boli

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Więcej…

LumenTV

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj1155
WczorajWczoraj1148
W tym miesiącuW tym miesiącu22057
W sumieW sumie1498691

Do Parafialnego Odpustu pozostało:

Pogoda
Slonecznie

23°C

Rodaki, Ryczówek

Slonecznie
Wilgotnosc: 43%
Niedziela 13°C / 27°C Zachmurzenie czesciowe
Poniedz 16°C / 24°C Zachmurzenie czesciowe
Wtorek 15°C / 24°C Zachmurzenie czesciowe
Sroda 17°C / 25°C Rozproszone burze