Dzwony przy kościele: Jan i Maria
Grób Pański AD. 2018
Niedziela Palmowa
Droga Krzyżowa na ulicy...

„Tesamee” i gościeSzlagiery polskiej i zagranicznej muzyki filmowej oraz przeboje znane z lat siedemdziesiątych towarzyszyły jubileuszowi zespołu „Tesamee…”, który na scenie wystąpił z gośćmi: zespołem „Rodaczanie” i dziecięcym „Pleciugi”.

Opiekunem artystycznym wymienionych grup, działających w Gminnym Ośrodku Kultury, jest Anna Dudek.

Na scenie, obok świętującego swój jubileusz zespołu „Tesamee…” oraz gościnnych grup, zaśpiewali także soliści, m.in. Ada Krzysztańska (z przepięknie wykonaną balladą) oraz Mariusz Bretner (który w duecie z Teresą Stawiarską wykonał piosenkę z musicalu „Grease” - You Are The One That I Want). Widzowie obecni na koncercie mieli okazję przenieść się w filmowo-muzyczny świat piosenek bardziej współczesnych i tych wcześniejszych. W wykonaniu „Tesamee…” usłyszeliśmy m.in. „Dancing Queen” Abby (wykorzystany w filmie Mamma Mia!) i „Shoop shoop song”, śpiewany niegdyś przez Cher w filmie „Syreny”. Koncert jubileuszowy zespół „Tesamee…” zakończył się bardzo nastrojowo – wykonaniem ballady Leonarda Cohena, „Alleluja”.

Z kolei występujący gościnnie „Rodaczanie” wykonali m.in. walc z polskiego serialu „Noce i dnie” oraz piosenkę z komediowych przygód Franka Dolasa („Róża czerwona” z filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”).

Gratulacje i życzenia na zakończenie tego wspaniałego koncertu składali jubilatom m.in. wójt gminy Klucze Norbert Bień, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mirosław Macek oraz Zenon Krukowiecki (który przez kilkanaście lat związany był z zespołem „Słowianki”). Życzenia kierowane były nie tylko do przebojowych pań, tworzących grupę „Tesamee…”, ale również do ich opiekunki artystycznej, Anny Dudek, która wypracowała z zespołem muzyczny styl i wszystkie jego sukcesy.

Zespół ”Tesamee…” tworzy sześć pań: Zofia Jochymek, Agnieszka Matysek, Małgorzata Mgłosiek, Teresa Stawiarska, Urszula Mamoń i Małgorzata Zacłona. Opiekunem artystycznym zespołu jest Anna Dudek. Muzyczna grupa z Gminnego Ośrodka Kultury jest częstym gościem nie tylko kluczewskich scen, ale również gości na występach wyjazdowych. W ubiegłym roku panie z „Tesamee…” zdobyły Srebrną Różę, przyznaną za zajęcie II miejsca w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych na VI Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk "O ZŁOTĄ RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA". Zespół działa od pięciu lat. Swój pierwszy występ miał w maju 2012 roku podczas obchodów Dni Ziemi Kluczewskiej.


 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Twitter
NaMarginesie Powołaniowa - parafia Rodaki, dekanat Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, województwo małopolskie https://t.co/nr02Ot1xKJ
2h
NaMarginesie Ogłoszenia duszpasterskie na 22 kwietnia 2018 r. - parafia Rodaki, dekanat Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, wojew… https://t.co/aMwqA7veuZ
2h
NaMarginesie Sonda - parafia Rodaki, dekanat Jaroszowiec, diecezja sosnowiecka, województwo małopolskie https://t.co/fESqvoiuov
2h

Uśmiechnij się

- Dlaczego ludzie w Wąchocku chodzą na msze z drabinami?
- Bo ksiądz wygłasza kazania na wysokim poziomie.

Odwiedziło nas

DzisiajDzisiaj780
WczorajWczoraj1219
W tym miesiącuW tym miesiącu25767
W sumieW sumie1387729
Myślenie nie boli

Zanim się opamiętasz,
kołyska, ołtarz, cmentarz.
I robisz smutne odkrycie,
że to już całe życie. (Sztaudynger)

LumenTV

Kontakt

Pogoda
Zachmurzenie czesciowe

20°C

Rodaki, Ryczówek

Zachmurzenie czesciowe
Wilgotnosc: 26%
Poniedz 7°C / 23°C Przelotne opady
Wtorek 9°C / 19°C Slonce za chmurami
Sroda 10°C / 23°C Zachmurzenie czesciowe
Czwartek 11°C / 18°C Zachmurzenie czesciowe

Sonda

Na którą godzinę chodzisz zazwyczaj na Mszę św. w niedzielę?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote: