Rocznica Pierwszej Komunii
Pierwsza Komunia Święta

Modlitwa św. Jana Pawła II o powołaniaDo Ciebie, Panie, zwracamy się z ufnością! Synu Boży, posłany przez Ojca do ludzi wszystkich czasów i żyjących w każdym zakątku świata!

Błagamy Ciebie, za pośrednictwem Maryi, Matki Twojej i Matki naszej: spraw, aby w Kościele nie brakowało powołań, zwłaszcza do szczególnej służby Twemu Królestwu.

Jezu, jedyny Zbawicielu człowieka! Modlimy się do Ciebie za naszych braci i za nasze siostry, którzy odpowiedzieli "tak" na Twoje powołanie do kapłaństwa, do życia konsekrowanego i do misji. Spraw, aby ich życie odnawiało się każdego dnia i stawało się żywą Ewangelią.

Panie miłosierny i święty, nadal posyłaj nowych robotników na żniwo Twego Królestwa! Pomagaj tym, których powołujesz, by Cię naśladowali w naszych czasach: spraw, by kontemplując Twoje oblicze, przyjmowali z radością tę przedziwną misję, którą im powierzasz dla dobra Twego Ludu i wszystkich ludzi.

Ty, który jesteś Bogiem i żyjesz,
 i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.

Zachęcając do modlitwy za naszych kleryków oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej diecezji zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez kleryków seminarium diecezji sosnowieckiej i archidiecezji częstochowskiej.

NaMarginesie Nasza parafia - Sosnowiec-Juliusz, parafia Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych https://t.co/DUaR5baPhh
20h
NaMarginesie Chłopak pyta dziewczynę: - Wyszłabyś za bogatego idiotę? - Trudno powiedzieć... A ile masz pieniędzy?
21h
NaMarginesie Szef do przyszłego pracownika: - Na początek dostaniesz 8 zł na godzinę, a po trzech miesiącach 10 zł na godzinę. K… https://t.co/5rj9bPtG7g
21h

W tym miesiącuW tym miesiącu31291
W sumieW sumie1956520

Niedzielny suchar

Pacjent w szpitalu do pielęgniarki:
- Ale to lekarstwo niedobre. Obrzydliwość!
- To nie lekarstwo. To obiad.

Bezchmurnie

14.72°C