XXXII Wadowicka Piesza PielgrzymkaPrawie 300 pielgrzymów z Wadowic rozpoczęło sezon pieszych pielgrzymek przechodzących przez naszą parafię. XXXII Wadowicka Piesza Pielgrzymka ma do pokonania w sumie ok. 160 km trasy. Do jasnogórskiego sanktuarium dotrą 19 lipca.

- To w większości ludzie młodzi, również rodziny z dziećmi. Nasz najmłodszy pielgrzym ma zaledwie 5 miesięcy – mówi opiekun pielgrzymki ks. Adam Garlacz. Zdaniem kapłana, przewaga młodych na trasie powoduje, że jest ona pełna radości i energii. Pielgrzymi podzieleni są na dwie grupy: żółtą i niebieską. Patronują im św. Jan Paweł II i św. Piotr Apostoł.

W Rodakach pątnicy spotkali się z Michałem Królem z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi światu”, który opowiedział im o sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Apotkanie wzbogacone było fragmentami filmu ze zrujnowanego Aleppo w Syrii. Momentami zdjęcia te ściskały za gardło. Pielgrzymi mogli wspomóc chrześcijan na Bliskim Wschodzie, wykupując płytę-cegiełkę „Nieśmiertelni”.

Pielgrzymka zakończy się 19 lipca w południe Mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Następnie wadowiczanie wrócą do swojego miasta, by wieczorem przejść w radosnej procesji od kościoła św. Piotra Apostoła do bazyliki Ofiarowania NMP.