Spotkanie rodzicówPierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 24 września (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.00.

Od 1 marca 2014 r. obowiązuje Dekret w sprawie terminu Pierwszej Komunii Świętej w diecezji sosnowieckiej podpisany przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Zgodnie z nim, wszystkie dzieci, które od dnia 1 września 2016 r. rozpoczynają naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych będą przyjmować Pierwszą Komunię Świętą pod koniec klasy trzeciej (bez względu na to, czy będą w klasach pierwszych dzieci sześcioletnie, czy siedmioletnie – wszyscy uczą się według nowej Podstawy programowej.

Nowa Podstawa zakłada przesunięcie terminu Pierwszej Komunii Świętej z klasy drugiej do trzeciej szkoły podstawowej.

W 2018 roku termin I Komunii św. w naszej parafii to 19 maja (sobota): godz. 11.00 – Msza św.; godz. 18.00 – nabożeństwo majowe; 26 maja - pielgrzymka na zakończenie Białego Tygodnia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież