Pożar (wideo)

Pożar hali magazynowej z lotu ptaka (czyli drona) i z ziemi.

Obecnie pożar jest już opanowany, ale cały czas trwa jego dogaszanie. Nie jest to łatwe, ponieważ pod wpływem temperatury śmieci pozlepiały się. Trzeba je rozrywać. Strażacy pracują non stop od prawie doby. Regularnie się podmieniają, ale brakuje już rąk do pracy. Do Klucz ściągani są strażacy spoza województwa.

Prokuratura w Olkuszu ma wszcząć śledztwo w sprawie pożaru w Kluczach w Małopolsce. Prokuratura chce zbadać, czy do pożaru mogło dojść w wyniku podpalenia. Zadaniem prokuratury będzie także ustalenie, czy odpady w tym miejscu były składowane legalnie. Przywoziła je firma segregująca, ale nikt ich stąd nie wywoził. Śledztwo ma ruszyć po ugaszeniu pożaru. Jeszcze dzisiaj pracować tu będą inspektorzy ochrony środowiska, którzy sprawdzą, czy unoszący się nad miejscowością dym nie jest trujący.