Ogłoszenia duszpasterskie na 12 listopada 2017 r.

1. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna czyli pierwszych Męczenników Polski; środa – Nowenna do NMP Częstochowskiej, naszej Patronki; piątek – św. Elżbiety Węgierskiej; sobota – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. Dzisiaj za chwilę poświecę opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Pan organista od wtorku zacznie je roznosić do naszych domów. Rozpocznie przed godz. 9.00 od ul. Laski w Ryczówku. Weźmy sobie do serca, że ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem za całoroczny trud gry na organach i śpiewu w niedziele i święta na trzech Mszach św. Pan Mieczysław podjął się roznoszenia opłatków mimo swojej choroby, której skutki nadal odczuwa. Pamiętamy czas, gdy nasz pan organista nie mógł grać, jak było wtedy inaczej w czasie nabożeństw. „Bóg zapłać” za zrozumienie, każde dobre słowo i ofiary.

3. Za tydzień spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11.00. W sobotę za dwa tygodnie sprzątanie kościoła. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej…

4. W nowym "Gościu Niedzielnym" opowieść o sytuacji w prawie całkowicie zburzonej Syrii i nie tylko. Jeden z księży, który był na miejscu wspomina: „Wzruszające jest to, że widzisz ludzi, którym zniszczono dom, kościół, zabito bliskich, a oni modlą się za swoich oprawców o nawrócenie serca. Modlitwa „Ojcze nasz” wybrzmiewa tam inaczej". Dzisiaj do puszki można złożyć swój dar dla naszych braci i sióstr prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Podobna zbiórka jest w całej Polsce. Dzięki temu paczki żywnościowe otrzymuje 2400 rodzin. Wartość jednej paczki ok. 50 dol. Prowadzony jest również program sanitarny (dla 1640 rodzin), program mieszkaniowy (dla ok. 650 rodzin), a także program edukacyjny, z którego korzysta 700 uczniów. Na ten temat przeczytamy też w nowej „Niedzieli”.

5. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii czyli m.in. taca na prace remontowe. Miesiąc temu było to 996 zł. 62 gr. i 150 zł. w kopercie. Dopinam sprawy organizacyjne w związku z gruntownym remontem zakrystii i salki w kościele  planowanym na II połowę przyszłego roku.

6.  A na koniec coś dla miłośników łowienia ryb.

Wędkarz łowi ryby, ale nie biorą. Siedzi tak pięć godzin: głodny, niewyspany i mokry, bo tu jeszcze deszcz zaczął padać. W końcu myśli:
- Jakbym nie wiedział, że to uspokaja nerwy, to bym to wszystko dawno rzucił!

Spokojnego tygodnia, niekoniecznie w czasie wędkowania. Szczęść Boże!