Ogłoszenia duszpasterskie na 19 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. W poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego – patrona diecezji sosnowieckiej, wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP; środa – św. Cecylii, dziewicy, wieczorem Nowenna do NMP Częstochowskiej; piątek – św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy męczenników. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny, po Mszach św. wystawienie Najśw. Sakramentu.

2. Pan organista roznosi opłatki do naszych domów. Rozpoczyna przed godz. 9.00. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem za całoroczny trud gry na organach i śpiewu w niedziele i święta na trzech Mszach św. mimo choroby. „Bóg zapłać” za zrozumienie, każde dobre słowo i datki. Gdyby kogoś nie było w domu, może opłatki odebrać w niedzielę po Mszach św. na chórze.

3. Dzisiaj spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 11.00. W czasie Mszy św. poświęcenie książeczek do nabożeństwa.

4. Dziękuję Dorocie i Grzegorzowi Binek za posprzątanie prezbiterium naszej świątyni. W najbliższą sobotę zapraszam kolejnych parafian do sprzątania kościoła i jego otoczenia. O godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Rodak z ulic: Górna, Grabowska, Kamienna, Skotnicka, Prosta, Krótka, Chechelska. Mile widziane także ofiary na kwiaty do ołtarza. I już dziękuję za poświęcony czas i trud. Można przynieść też grabie do liści. 

5. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

6. W nowym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bezpłatny dodatek: kalendarz ścienny na przyszły rok poświęcony świętemu Józefowi. "Gość” kosztuje 5 zł. W tej samej cenie w zakrystii są ostatnie sztuki kalendarzy z obrazami świętych.

7.  Zbliża się Adwent. Dzieci i nie tylko już zachęcam do zadbania o roratnie lampiony. W gablotce parafialnej i w internecie przez kilka dni jest wywieszony wykaz Zmarłych polecanych w wypominkach. Można sprawdzić, czy nie ma na nim błędów.

8. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek przed kościołem dla mieszkańca Kwaśniowa Dolnego, Nikosia Mocnego. Chłopczyk urodził się z wadliwą nóżką i tylko kosztowna operacja może ją ocalić.

9. - Będzie pan żył 90 lat - mówi lekarz do pacjenta.
- Ależ panie doktorze - ja mam 90 lat!
- A nie mówiłem?

Życzę mnóstwa optymizmu na nowy tydzień. Szczęść Boże!