Ogłoszenia duszpasterskie na 26 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła. W tym tygodniu I piątek miesiąca: o 15.00 okazja do spowiedzi i Msza św. wynagradzająca Sercu PJ w świetlicy w Ryczówku, a o 17.00 w kościele. Za tydzień I niedziela Adwentu. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

2. Pan organista roznosi opłatki do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem za całoroczny trud gry na organach i śpiewu mimo choroby. Gdyby kogoś nie było w domu, może opłatki odebrać w niedzielę po Mszach św. na chórze.

3. Wczoraj w sprzątanie kościoła i jego otoczenia włączyły się następujące osoby:  Olga i Emilia Wilk; Aurelia Adamik; Elżbieta Dąbrowska; Cecylia Ściążko; Piotr Domagała; Martyna Łosińska; Józef Pandel; Grażyna Czerwińska; Danuta Leśniak; Aleksandra Latos; Henryk Kaszuba; Władysław Lelakowski; Anna Stajno; Lidia Żelazna. Bardzo im za ten trud i poświęcony czas dziękuję. A innych do naśladownictwa zachęcam…

4. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach.

5. Na stoliku z tyłu kościoła są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W zakrystii jest kilka egzemplarzy kalendarza ściennego Gościa na przyszły rok.

6.  Zbliża się Adwent. Zachęcam do zadbania o roratnie lampiony. W nowym numerze miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” jest szablon takiego lampionu.

7. Od przyszłej niedzieli, podobnie, jak w latach ubiegłych, będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Stare świece można zapalić na grobach naszych bliskich lub pod krzyżem misyjnym, ale w osłonce szklanej. Koszt świec jest taki, jak rok temu: 6 zł. mała; 15 zł. duża. Dzięki tym świecom corocznie dożywianych jest tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewnione pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy w Polsce przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci - ofiary konfliktu na Bliskim Wschodzie.

8. Adwentowy Dzień Skupienia i spowiedź w tym roku będzie 15 grudnia, w piątek. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Tomasz Zmarzły z Czeladzi, redaktor „Niedzieli” i historyk sztuki.

9. Dzisiaj zbiórka do puszek na placu przed kościołem dla mieszkańca Kwaśniowa Dolnego, Nikosia Mocnego. Chłopczyk urodził się z wadliwą nóżką i tylko kosztowna operacja może ją ocalić.

10. W prezbiterium kościoła Tadeusz i Adrian Pabis z liczną ekipą zamontowali sprawnie jeszcze jedną bardzo nowoczesną nagrzewnicę ciepłego powietrza podłączoną do pieców gazowych w podziemiach. Dzięki niemu od szyby na kościół w zimie nie będzie dostawać się mroźne powietrze. Po niedzieli do nagrzewnicy będzie dołączone jeszcze urządzenie mierzące temperaturę.

11. Żona chwali się mężowi:
- Wiesz co? Dziś w autobusie aż trzech mężczyzn ustąpiło mi miejsca.
- I co, zmieściłaś się? – pyta mąż.

Dobrego, błogosławionego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!