NagrzewnicaW naszym kościele pojawił się jeszcze jeden element wyposażenia.

W prezbiterium kościoła Tadeusz i Adrian Pabis z liczną ekipą zamontowali sprawnie jeszcze jedną, piątą bardzo nowoczesną nagrzewnicę ciepłego powietrza podłączoną do pieców gazowych w podziemiach. Dzięki niemu od szyby na kościół w zimie nie będzie dostawać się mroźne powietrze.

O montażu ogrzewania przeczytasz tutaj i tutaj.

Nagrzewnica to urządzenie służące do ogrzewania powietrza. Nagrzewnice wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń o zróżnicowanych powierzchniach np. magazynów, hal, szklarni, obiektów inwentarskich, placów budów w trakcie realizacji, warsztatów, stacji diagnostycznych i wulkanizatorskich, a także namiotów i kościołów. Pięć nagrzewnic i jeden kaloryfer (zakrystia) podłączone są do dwóch pieców gazowych, skąd tłoczony jest ogrzany niezamarzający płyn. Wszystko sterowane jest elektronicznie z zakrystii.