Nowa "Niedziela"

Przeczytamy w niej:

10 grudnia 2017 - 18. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Ks. prał. Jerzy Steckiewicz przyjechał do obwodu kaliningradzkiego w Rosji w 1991 r. Władze obwodu przez wiele lat z dumą informowały świat, że mieszkają tam wyłącznie ateiści. Podkreślano, że to „nowoczesna ziemia”. Po przyjeździe ks. Steckiewicz rozpoczął poszukiwanie wiernych. Przemieszczał się z miasta do miasta samochodem z przyczepą zamienioną na kaplicę. W krótkim czasie odnalazł kilkuset katolików.

Z Wojciechem Saługą, marszałkiem województwa śląskiego, rozmawia o. Mariusz Tabulski, paulin, odpowiedzialny za obchody jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Dochodzę do wniosku, że nie ma dziś w posłudze duszpasterza ważniejszej sprawy niż towarzyszenie małżeństwom. Niestety, wiele z nich staje przed wielkim wyzwaniem, którym są różne nieporozumienia, w czasie, kiedy małżonkowie nie są zakorzenieni w Jezusie.