Ogłoszenia duszpasterskie na 10 grudnia 2017 r.

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Jest to też dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W środę wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy. Wieczorem Nowenna do NMP Częstochowskiej. W czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża. W piątek parafialny dzień skupienia przed Bożym Narodzeniem.

2. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Bardzo dziękuję za każdą  modlitwę, życzliwość i ofiary złożone na tacę, które przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Z powodu spowiedzi w Kluczach w poniedziałek u nas Msza św. o godz. 7.00 rano. W sobotę spowiedź w Kwaśniowie, ale tylko do 16.00, stąd u nas Msza św. normalnie o godz. 17.00. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia jest w niedzielę. Tego dnia nie będzie Mszy św. o 16.00.

3. W najbliższy piątek zapraszam wszystkich do aktywnego wzięcia udziału w Adwentowej Pigułce Rekolekcyjnej. Nauki wygłosi ks. Tomasz Zmarzły z tygodnika „Niedziela”, historyk sztuki. Do południa od godz. 9.15 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty przed Bożym Narodzeniem. Obecni będą księża z dekanatu. Podsumowaniem spowiedzi będzie nasz udział we Mszy św. o godz. 10.00. Po południu spowiedź dla dzieci i młodzieży o godz. 15.00. Pół godziny później Msza św. roratnia z kazaniem dla dzieci. Około godz. 16.20 kapłani ponownie zasiądą do konfesjonałów. Kulminacją dnia będzie Msza św. o godz. 17.00. Przypomnę sprawę wydaje się oczywistą: sama spowiedź to stanowczo za mało i nie jest czymś dobrym ograniczenie się do niej przed świętami. Pamiętajmy, że o 17.00 księża już kończą posługę w konfesjonałach, ponieważ muszą wrócić na Msze św. do swoich parafii. Jeszcze raz gorąco namawiam do skorzystania ze spowiedzi, nauki rekolekcyjnej i Mszy św. w piątek! Program jest w internecie i w gablotce.

4. Gratuluje dzieciom i dorosłym, którzy już uczestniczą w tegorocznych Roratach. A kolejnych spóźnialskich zapraszam. Roraty we wtorek, środę, czwartek o godz. 17.00, a w piątek o godz. 15.30. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej i w gablotce. W czwartek zapraszam szczególnie dzieci z klas trzecich z rodzicami. Poświecę wtedy srebrne łańcuszki dla dzieci, a rodzice założą je swoim synom i córkom na szyję.

5. Po raz kolejny odbywa się w naszej diecezji zbiórka elektrośmieci. W naszej parafii będzie je można przynieść 15 grudnia czyli najbliższy piątek po godz. 18.00 i w sobotę najpóźniej do godz. 9.00. Dochód z recyklingu przeznaczony będzie m.in. na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce w szpitalu prowadzonym przez Siostry Orionistki. Szczegóły na plakacie i na ulotkach na stoliku pod gazetami.

6. Zapraszam na uroczysty jubileuszowy koncert pięciolecia działalności zespołu „Rodaczanie”,  który odbędzie się w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach dzisiaj o godz. 17.30. Szczegóły na plakacie.

7. Do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Koszt świec: 6 zł. mała; 15 zł. duża. Każda złotówka więcej przeznaczona jest na pomoc dzieciom. Ponadto 10 groszy z każdej świecy w Polsce przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci - ofiary konfliktu na Bliskim Wschodzie. Świece są do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

8. Jeszcze tylko kilka domów odwiedzi Matka Boża w znaku Figury Fatimskiej. Jedna z figur już powróciła. Wszystkim dziękuje za życzliwość, modlitwy i złożone ofiary i zapraszam na Mszę św. dziękczynną w środę wieczorem. Dziękuję również za piękne i budujące wpisy w Kronice Nawiedzenia. Myślę, że jeszcze do tych wpisów i pięknych chwil modlitwy wrócę…

9. W przyszłym tygodniu zapraszam do ubierania choinek w naszym kościele. Szczegóły za tydzień.

10. Przypomnę na koniec, że od wieków podczas Adwentu, jak na Wielkanoc, chrześcijanin idzie na rekolekcje i do spowiedzi, wesoła muzyka i śpiewki milkną wszędzie, bo jak mówi stare przysłowie o patronach, rozpoczynających adwent: „Święta Katarzyna klucze pogubiła, święty Jędrzej znalazł – zamknął skrzypki zaraz”. Dobrego tygodnia, pełnego adwentowego skupienia i dobrze przeżytej spowiedzi wszystkim życzę. Szczęść Boże!