Ogłoszenia duszpasterskie na 17 grudnia 2017

1. Od dzisiaj rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia.

W poniedziałek Msza św. o 7.30, a we wtorek o 17.30. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W przyszłą niedzielę, dzień Wigilii, nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

2. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Bardzo dziękuję za każdą  modlitwę, życzliwość i ofiary złożone na tacę, które przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

3. Gratuluję uczestnikom Adwentowego Dnia Skupienia. Wybrali najlepszą cząstkę, formę spędzenia tego dnia polegającą na zasłuchaniu się w Słowie Bożym. Dziękuję Aleksandrze Jaskólskiej i Dorocie Binek za pomoc na plebanii. Dziękuję także tym, którzy włączyli się w zbiórkę elektrośmieci.

4. W obu szkołach w naszej parafii odbędą się dzisiaj świąteczne spotkania, jasełka i kiermasze. W Ryczówku w świetlicy gminnej o 17.00 koncert kolęd i kiermasz bożonarodzeniowy. Wystąpi m.in. Ziemia Kluczewska. W Rodakach dzisiaj również o 17.00 w remizie m.in. koncert kolęd, kiermasz słodkości, konkursy i oczywiście jasełka w wykonaniu uczniów.

5. Zapraszam na ostatni tydzień Rorat ze św. Józefem. Dzieci z dorosłymi mile widziani: we wtorek wyjątkowo trochę później, bo przed 17.30, a w środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. W czwartek odwiedzę z Najśw. Sakramentem chorych. Początek od Ryczówka od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać dzisiaj po Mszach św. w zakrystii! W sobotę ostatnia szansa na skorzystanie z sakramentu pokuty. Będę w konfesjonale od godz. 16.30. Zachęcam do pozostania wtedy na Mszy św., by po spowiedzi przyjąć Komunię św.

6. Panie z obu Kół Gospodyń Wiejskich, panów z OSP i wszystkich chętnych zapraszam do ubierania choinek i przygotowania świątyni na święta w środę o godz. 18.00.

7. Kilka dni temu ofiary na kwiaty do kościoła złożyli w Rodakach: Teresa i Robert Ziaja, Barbara Zarębska, Zdzisława Francik, Anna Hetmańczyk, Bożena Madejska, Henryk Stajno, Janina Gdula, Kazimiera Adamik. „Bóg zapłać”.

8. Polował na bizony i czcił duchy, potem został katolikiem. Dziś Czarny Łoś z plemienia Lakota może zostać błogosławionym. Sylwetka kandydata na ołtarze w „Gościu Niedzielnym”. Jest też już styczniowy „Mały Gość Niedzielny”. W Arabii Saudyjskiej nie można budować kościołów, celebrować Mszy św., a nawet posiadać krzyżyków czy Biblii. O tym w nowej „Niedzieli”.

9. Dla tych, którzy jeszcze nie mają prezentu dla najbliższych lub siebie pod choinkę proponuję piękny album z obrazami Bożego Narodzenia i płytę DVD do śpiewania z podkładem 20 najbardziej znanych polskich kolęd. Płyta została sprawdzona - zwłaszcza dzieci, ale nie tylko, doskonale się bawią, śpiewając kolędy wyświetlane na ekranie telewizora lub komputera. W księgarniach książka z płytą kosztuje 30 zł. Do naszej parafii wczoraj dostarczono ją w komis po 20 zł. Album z płytą jest do nabycia w zakrystii!

10. Tegoroczny Adwent jest wyjątkowo krótki. Już po następnej niedzieli wkroczymy w świąteczny tydzień. Oby Święta Narodzenia Pańskiego były dla nas naprawdę Bożym czasem, który otworzy nas na Jezusa i drugiego człowieka. Niech nasze przygotowanie do świąt będzie przede wszystkim duchowe, abyśmy nie stracili szansy, którą kolejny raz daje nam Pan Bóg. Wszystkiego błogosławionego. Szczęść Boże!