Świąteczny "Gość"132 świąteczne strony - każdy znajdzie coś dla siebie, m.in. obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole.

Józef, czyli ojciec [ks. Tomasz Jaklewicz]
Ojcostwo było powołaniem św. Józefa, choć nie był naturalnym ojcem Jezusa. Ludzka miłość znaczy więcej niż biologia. Mówi się, że żyjemy w świecie bez ojców. Jeśli to prawda, to tym bardziej potrzebujemy i wzoru, i pomocy Józefa.

Słowo między nami [rozmowa z s. dr Judytą Pudełko]
„I to jest oczywiście wspaniały, piękny i dobry wymiar, bo królewskość Maryi przynależy. Jednocześnie warto pamiętać o innym obliczu Matki Bożej – dziewczęcym, izraelskim, nazaretańskim. Bardzo ludzkim i przystępnym”.

Też tak chcę! [Marcin Jakimowicz]
Wyszliśmy na jarmark bożonarodzeniowy. Modliliśmy się nad dwoma małżeństwami, gdy nagle ekspedientka z jednego ze straganów zawołała: „Jak też tak chcę!”. Zostawiła kolejkę ludzi i podbiegła do nas. Ks. Waldemar Maciejewski opowiada, co w Katowicach robią katolicy na ulicy.

Święta w drodze [Grażyna Myślińska]
Starają się być twardzi, uważają, że to wstyd się rozklejać. Dlatego świąteczne życzenia skracają do minimum. Ale czasem zaszklą im się oczy. Bo Wigilia na parkingu to dziwne przeżycie. Jak Boże Narodzenie przeżywają kierowcy tirów?

PONADTO W "GOŚCIU":

• jak rozumieć trudny początek Ewangelii św. Jana o Logosie: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo”;

• reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy;