Ogłoszenia duszpasterskie na 24 grudnia 2017 r., Wigilia Bożego Narodzenia

1. Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Zasiadamy wtedy do stołu wigilijnego. W nocy Msza św. zwana Pasterką. Koniecznie zachowajmy tego wieczoru i nocy absolutną trzeźwość. Tradycja nakazuje też, by wigilia miała postny, bezmięsny charakter. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. W świąteczny poniedziałek i wtorek Msze św. tradycyjnie o 8.30, 11 i 16.00. W drugi dzień świąt taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa, modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii.

2. Dziękuję dzieciom i uczestnikom roratnich spotkań w Adwencie. W ten sposób lepiej przygotowali się do świąt Bożego Narodzenia. „Bóg zapłać” wszystkim, paniom i panom, którzy zadbali o świąteczny wystrój kościoła: wybudowali szopkę, zadbali o choinki, przygotowali i ofiarowali świąteczne dekoracje oraz udekorowali drzewka. Dziękuję też tym, którzy kościół wysprzątali.

3. W zakrystii jest jeszcze do nabycia album z najpiękniejszymi obrazami Bożego Narodzenia oraz płytą DVD z karaoke kolędowym czyli wyświetlanym na ekranie telewizora lub komputera tekstem z podkładami do śpiewania  tradycyjnych kolęd: do wyboru z linią melodyczną, bez lub ze śpiewanymi słowami. Książka z płytą kosztuje zaledwie 20 zł. Są też świąteczne numery tygodników. „Gość Niedzielny” to aż 132 strony do czytania. Kosztuje 8 zł. „Niedziela” z kolędami Arki Noego kosztuje 10 zł. Pamiętajmy o tych cenach.

4. Wizytę kolędową zacznę od środy, w tym roku od Rodak. Program podam w poniedziałek.

5. Stare przysłowie powiada, że na dzień Adama i Ewy daruj bliźnim gniewy. I tego wszystkim życzę, zapraszając na Pasterkę i dwa świąteczne dni także do spotkania z naszym Panem. Szczęść Boże!