Ogłoszenia duszpasterskie na 25 grudnia 2017

1. W świąteczny poniedziałek i wtorek Msze św. tradycyjnie o 8.30, 11 i 16.00. W drugi dzień świąt taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa, modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii. To także Sylwester. Msze św. jak w niedzielę.

2. W środę rozpocznę wizytę duszpasterską czyli kolędę. Proszę  zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. W ramach przygotowania do kolędy na nakrytym białym obrusem stole powinny się znaleźć świece, które zapalamy, oczekując na księdza, krzyż - pasyjka, Pismo św., talerz z wodą święconą i kropidło. Dzieci i młodzież ucząca się kładą na stole również swoje zeszyty do religii. Woda święcona do zabrania przy wyjściu z kościoła. Kolęda ma m.in. służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii, część pieniędzy służy też utrzymaniu instytucji diecezjalnych. W czerwcu 2018 roku planujemy rozpoczęcie remontu zakrystii. To koszt ok. 40 tys. złotych. Do tego planujemy też w przyszłości wykonanie nowych solidnych mebli. Oczywiście brak pieniędzy absolutnie nie może być przeszkodą w przyjęciu kolędowego błogosławieństwa dla domu.

Wizytę kolędową będę rozpoczynał zazwyczaj około godz. 9.30.

Program wizyty na ten tydzień w Rodakach:

27 grudnia (środa) – ul. Skotnicka, Kamienna, Wiejska (ministranci: Tomasz Pandel, Wojciech Kłoda)
28 grudnia (czwartek) – Strażacka, Szkolna, Poprzeczna (ministranci: Piotr Pandel, Paweł Sopęch)
29 grudnia (piątek) – Bagienna (ministranci: Piotr Pandel, Paweł Sopęch)
30 grudnia (sobota) – ul. Górna, Chechelska, Słoneczna (ministranci: Tomasz Pandel, Wojciech Kłoda)

3. Na koniec słowa św. Jana Pawła II: „Jeśli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,  że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym”. 

Parafianom, Gościom i sobie życzę, byśmy w te święta dostrzegli zachwyt Pana Boga nad nami. Niech Nowonarodzony pomnaża Naszą radość i wlewa w Nasze serca żywą nadzieję. Niech w ten wyjątkowy czas nasze serca będą otwarte na głos anioła zwiastującego radość wielką - narodził się Mesjasz, nasz Zbawiciel! Idąc za wzorem Maryi pozwólmy, by Bóg zamieszkał w nas. Wesołych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!