Pasterkowa składkaWielkie dzięki wszystkim, którzy złożyli ofiarę na tacę w czasie Pasterki. Przeznaczona jest ona na Fundusz Obrony Życia. W diecezji sosnowieckiej dzięki tym środkom może działać Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu.

W Centrum można uzyskać pomoc psychologa, pedagoga i logopedy, a także poradzić się w sprawach wychowawczych. Pracownicy ośrodka udzielają także informacji na temat adopcji i proponują pomoc w zakresie terapii uzależnień. Działa tutaj telefon zaufania i biuro pracy.

Wiele osób odwiedzających Centrum to narzeczeni, którzy przychodzą tam na konsultacje dotyczące naturalnych metod rozpoznawania płodności. Celem ośrodka jest także promowanie chrześcijańskiej wizji małżeństwa i rodziny przez organizowanie rekolekcji, warsztatów i kursów.

Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu mieści się w budynku plebani przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Skautów 1. Na finansowanie tej instytucji przeznaczone są pieniądze z Funduszu Obrony Życia, na który składa się zbiórka pieniężna we wszystkich kościołach w czasie bożonarodzeniowej Pasterki.