Kolędowanie w Domu Rencisty22 grudnia grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rodakach udały się do Domu Rencisty w Ryczówku, aby złożyć świąteczne i noworoczne życzenia pensjonariuszom placówki oraz wręczyć własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

Do Domu Rencisty udali się: Kinga Oruba, Karolinka Firek, Natalia Porcz i Małgosia Antonik wraz z opiekunem.

Dzieliliśmy się radością z narodzenia Pana Jezusa, który pragnął przyjść szczególnie do samotnych, smutnych, doświadczających cierpienia. Uczniowie zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy, wywołując uśmiech na twarzach pensjonariuszy. Choć niektórzy nie kryli wzruszenia, włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd. Dzieci za swój trud otrzymały słodkości od pani Renaty Turskiej, która przyjęła nas niezwykle ciepło i serdecznie.

Poprzez takie wizyty dzieci uczą się tolerancji, są uwrażliwione na niepełnosprawność, a także uczą się szacunku dla osób starszych i schorowanych. Cieszymy się, że naszym występem mogliśmy wnieść trochę radości do tego nietypowego domu i życzymy wszystkim pensjonariuszom i pracownikom dużo zdrowia. Dziękujemy pani Renacie i pensjonariuszom za otwarte serca i obiecujemy, że będziemy o Was pamiętać!

Ewa Majewska-Kłoda

Kolędowanie w Domu Rencisty