Ogłoszenia duszpasterskie na 31 grudnia 2017 (kolęda 2)

1. W poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na rozpoczęcie Nowego Roku śpiewamy Hymn do Ducha Świętego – O Stworzycielu – w celu uproszenia łask, światła i mocy Bożej w tym nowym czasie. Można za to uzyskać odpust zupełny. Msze św. jutro jak w niedzielę. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego. Mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., które będą, jak w niedzielę. W czasie Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca z 6 stycznia przeznaczona jest na Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Kolędy i wystrój bożonarodzeniowy jest jednak tradycyjnie do 2 lutego włącznie.

2. Jutro przedstawię w czasie Mszy świętych Sprawozdanie Duszpasterskie za 2017 rok. Jutro swoje święto mają osoby o imieniu Mieczysław i Mieczysława. Wszystkim, na czele z naszym Panem Organistą, składam najlepsze życzenia.

3. Wielkie dzięki wszystkim, którzy złożyli ofiarę na tacę w czasie Pasterki. Przeznaczona jest ona na Fundusz Obrony Życia. W diecezji sosnowieckiej dzięki tym środkom może działać Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu. W Centrum można uzyskać pomoc psychologa, pedagoga i logopedy, a także poradzić się w sprawach wychowawczych. Pracownicy ośrodka udzielają także informacji na temat adopcji i proponują pomoc w zakresie terapii uzależnień. Działa tutaj telefon zaufania i biuro pracy. Wiele osób odwiedzających Centrum to narzeczeni, którzy przychodzą tam na konsultacje dotyczące naturalnych metod rozpoznawania płodności. Celem ośrodka jest także promowanie chrześcijańskiej wizji małżeństwa i rodziny przez organizowanie rekolekcji, warsztatów i kursów.

4. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Proszę  zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. W ramach przygotowania do kolędy na nakrytym białym obrusem stole powinny się znaleźć świece, które zapalamy, oczekując na księdza, krzyż - pasyjka, Pismo św., talerz z wodą święconą i kropidło. Dzieci i młodzież ucząca się kładą na stole również swoje zeszyty do religii. Woda święcona do zabrania przy wyjściu z kościoła. Wizytę kolędową rozpoczynam zazwyczaj około godz. 9.30.

Program wizyty na ten tydzień w Rodakach:

3 stycznia (środa) -  ul. Ogrodowa, Wschodnia, Krótka, Kluczewska (ministranci: Paweł Sopęch, Piotr Pandel)
4 stycznia (czwartek) – ul. Długa (strona nieparzysta, początek od Wiejskiej), Grabowska (ministranci: Wojciech Kłoda, Tomasz Pandel)
5 stycznia (piątek) – ul. Długa (strona parzysta, początek od Wiejskiej) (ministranci: Piotr Pandel, Kamil Matyja)

5. Stała prośba: wchodząc i wychodząc z kościoła zamykajmy drzwi, zarówno te zewnętrzne, jak i te wewnętrzne, aluminiowe. I nie spóźniajmy się na spotkanie eucharystyczne.

6. Z tyłu kościoła jest jeszcze do nabycia nowy, świąteczno – noworoczny numer „Gościa Niedzielnego” o poszerzonej objętości. Jest też "Niedziela". Polecam!

7.  Z kolędowych opowieści, oczywiście nie z naszej parafii.
Ksiądz wchodząc do jednego domu na wizytę duszpasterska przywitał się jak zwykle z domownikami pozdrowieniem:
- Pokój temu domowi.
Na co mały Staś odpowiedział:
- Pokój jest już gotowy, proszę wejść.

8. Wszystkim życzę dobrego 2018 roku. Niech spełniają się marzenia, realizują postanowienia, Pan Bóg niech błogosławi, a nasza Patronka, NMP Częstochowska wspiera. Szczęść Boże!