Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Wychowałem się w „trójkącie bermudzkim” [rozmowa z premierem Mateuszem Morawieckim]
„Musimy sięgnąć do rzeczywistych wartości Europy, której źródłem jest chrześcijaństwo”. Rozmowa o chrześcijaństwie i środowisku, które ukształtowało nowego premiera.

Lekarstwo dla Francji [Jacek Dziedzina]
Chciał być wiejskim lekarzem, później wiejskim proboszczem. Został pasterzem najważniejszej francuskiej diecezji. Droga nowego arcybiskupa Paryża wymyka się wszelkim schematom kościelnej „kariery”.

Wiara prymasa [Bogumił Łoziński]
Głęboka wiara Prymasa Tysiąclecia była źródłem, z którego czerpał siły do heroicznej służby Bogu, człowiekowi i ojczyźnie. Papież Franciszek 19 grudnia ogłosił dekret o heroiczności cnót kard. Wyszyńskiego.

Heklowany obraz duszy [Alina Świeży-Sobel]
O tym, że z wakacji w Beskidzie Śląskim trzeba przywieźć z Koniakowa obowiązkowo piękną koronkową pamiątkę, wiadomo od dawna. Warto wiedzieć i to, że na naszych oczach w świecie koniakowskiej koronki dokonuje się właśnie prawdziwa rewolucja.