Ogłoszenia duszpasterskie na 7 stycznia 2018 r.

1. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Od jutra zaczynamy tzw. okres zwykły. Tradycyjnie świąteczny wystrój i śpiew kolęd trwa do 2 lutego włącznie. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej w czasie Mszy św. o 17.00.

2. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Proszę  zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. W ramach przygotowania do kolędy na nakrytym białym obrusem stole powinny się znaleźć świece, które zapalamy, oczekując na księdza, krzyż - pasyjka, Pismo św., talerz z wodą święconą i kropidło. Dzieci i młodzież ucząca się kładą na stole również swoje zeszyty do religii. Wizytę kolędową rozpoczynam zazwyczaj około godz. 9.30.

Program wizyty na ten tydzień:

8 stycznia (poniedziałek) – Rodaki, ul. Leśna (początek od Bagiennej), Południowa (ministranci: Tomasz Pandel, Wojciech Kłoda)
9 stycznia (wtorek) – ul. Prosta (najpierw numery parzyste, początek od kościoła, powrót stroną nieparzystą) (ministranci: Piotr Pandel, Paweł Sopęch)
10 stycznia (środa) – Ryczówek, ul. Łęgowa, Ogrodowa (ministranci: Szymon Dziechciewicz, Janusz Haratyk)
11 stycznia (czwartek) -  ul. Dolna (najpierw numery parzyste od najniższych, powrót po stronie nieparzystej) (ministranci: Janusz Haratyk, Szymon Dziechciewicz)
12 stycznia (piątek) – ul. Krzewowa, Borowa, Argentyna, Kluczewska (ministranci: Szymon Ziaja, Janusz Haratyk)
13 stycznia (sobota) – ul. Wodąca (ministranci: Bartłomiej i Krystian Laskowscy)

3. Polecam uwadze nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

4.  Chłop siedzi i duma. W pewnym momencie zwraca oczy ku niebu i pyta:
- Panie, powiedz mi czemu ta moja baba taka pikna?
- Abyś mógł ją miłować.
- A czemu ona taka głupia?
- Aby mogła miłować ciebie.

Dobrego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!