Ogłoszenia duszpasterskie na 21 stycznia 2018 r.

1. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, pomoc, poświęcony czas i ofiary dla naszej wspólnoty parafialnej na konto i na tacę. W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego – patrona pracowników mediów, otoczmy modlitwą dziennikarzy. W czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. 

2. Zapraszamy  Seniorów 60+  i osoby samotne na spotkanie z okazji Dnia Seniora, które odbędzie się 26 stycznia (piątek) o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Rodakach. W programie poczęstunek, występ zespołu Rodaczanie z fragmentami musicalu „Skrzypek na dachu”. Na czas powyższej imprezy udzielam dyspensy od piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. Wszystkich chętnych zespoły Rodaczanie i Tesamee zapraszają natomiast w niedzielę za tydzień, 28 stycznia, o godz. 10.30 czyli pół godziny przed sumą na muzyczne „Pożegnanie z Kolędą i Pastorałką” w naszym kościele. Zespoły będą towarzyszyć liturgii w czasie Eucharystii. Przed Mszą św. półgodzinny koncert kolęd i pastorałek.

4. Dobiega końca wizyta duszpasterska. W poniedziałek po godz. 9.30 odwiedzę mieszkańców ul. Rodackiej w Ryczówku, początek od strony parzystej, powrót stroną nieparzystą (ministranci: Kacper i Filip Haberka).

Pragnę serdecznie podziękować za miłe i serdeczne przyjęcie podczas tegorocznej kolędy. W waszych domach spotykam się z wielką życzliwością. Szczególnie cieszy świadectwo wiary wielu z was. Dziękuję za staropolską gościnność i pomoc materialną, tak niezbędną do podejmowania dalszych inicjatyw gospodarczych. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Waszych domach i miejscach pracy. Dziękuję również za wszelkie życzenia i dobre słowo kierowane do mnie z okazji pięćdziesiątych urodzin.

5. W przyszłym tygodniu demontaż świątecznych dekoracji.

6. Polecam uwadze nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu” prezentacja Peru, który to kraj odwiedził papież Franciszek. Nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera płytę CD z przebojowymi piosenkami dziecięcej grupy Małe TGD. Wszystkie gazety są po 5 zł.

7. Drogim Babciom i Dziadkom życzymy wielu błogosławieństw od Wszechmogącego. Niech spływają one na Was nie tylko w te dni Waszych świąt. Niech mają Was również w swojej opiece św. Anna i św. Joachim, dziadkowie Jezusa.

5.  Ksiądz po kolędzie pyta dziewczynkę:
- A żegnać to ty się umiesz?
- Umiem, proszę księdza: do widzenia.

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!