O Opoka TVStworzenie Familijnej Telewizji Muzycznej OPOKA.TV było dla nas ogromnym wyzwaniem pod względem organizacyjnym, prawnym i finansowym. Gdy już wylaliśmy siódme poty, przyszedł czas na oficjalny start! 15 lutego 2008 roku ruszyła – OPOKA.TV w wersji VOD (video na żądanie), która w tej formie funkcjonowała do stycznia 2014 roku.

Telewizja OPOKA.TV tworzona jest przez tych, dla których pasją jest działalność medialna, a misją – ewangelizacja, głoszenie PRAWDY o JEDYNYM Zbawicielu Świata – Jezusie Chrystusie za pośrednictwem nowoczesnych treści i środków przekazu. Fundamentem naszej działalności jest poczucie tożsamości chrześcijańskiej oraz służba drugiemu człowiekowi dla wzmocnienia jego ducha. Zanim rozpoczęliśmy przygotowania do startu OPOKA.TV, poszukiwaliśmy sposobu dotarcia do ludzi, nie jako potencjalnych odbiorców, ale spragnionych czegoś więcej niż tylko komercyjnej rozrywki i tych, którzy (mimo pozornego zadowolenia) czują się w pewnym sensie zagubieni – samotni w natłoku wszechobecnej komercji i pogoni za chwilowym szczęściem. Uznaliśmy, że naszą Misją – zadaniem jest wykorzystanie dostępnych nam multimediów jako nośnika dostarczającemu odbiorcy treści i rozrywki w której liczy się on sam a nie jego status majątkowy – społeczny.

Mamy nadzieję, że oglądając Familijną Telewizję Muzyczną OPOKA.TV zobaczycie przeróżne, ciekawe materiały wideo, poznacie nietuzinkowych ludzi a przede wszystkim odkryjecie, że JEST KTOŚ, kto Was kocha bezinteresownie. Wierzymy, że OPOKA.TV to „więcej niż telewizja” ale także źródło wartościowych treści i poglądów. Młodym artystom-muzykom, utożsamiającym swoją twórczość z CCM (Współczesną Muzyką Chrześcijan) dajemy niepowtarzalną możliwość wyemitowania w OPOKA.TV własnych pięcio minutowych materiałów filmowych (teledyski – klipy, fragmenty koncertu, wywiad). Filmy należy przesyłać, na płycie DVD lub innym nośniku, do naszej redakcji w Siemianowicach Śl. (nośników przesłanych nie zwracamy) Ważne jest aby materiały nie przekraczały 5 minut, były dobrej jakości technicznej, poprawnie i dynamicznie zmontowane. Do płyty prosimy dołączyć adres mailowy i nr telefonu. Szczegóły dotyczące warunków emisji uzgadniamy z każdym twórcą indywidualnie.

Widzów Telewizji OPOKA.TV – pomijając przyjemność, dobrą zabawę, uśmiech na twarzy, wzruszenie, pozyskiwanie wiedzy – zachęcamy także do refleksji oraz zwrócenia uwagę na potęgę i wagę Słowa Bożego. Oglądasz OPOKA.TV i się nawracasz? Może wydawać się niedorzeczne to, co chcemy osiągnąć, ale Pan Bóg działa po cichu i posługuje się przeróżnymi sposobami. Najbardziej wtedy, kiedy się tego nie spodziewamy. Z naszej strony zrobiliśmy pierwszy krok – przedstawiamy skomasowane, nowoczesne, pozbawione archaizmu treści przepełnione najstarszą i najważniejszą Prawdą – drugi krok należy do Ciebie a trzeci… do Stwórcy. Wierzymy, że każdy sposób mówienia o Jezusie ma sens. Eksperci twierdzą, że telewizja tematyczna jest „żyłą złota”, ma przyszłość i może zyskać setki tysięcy odbiorców. Jednak my, jako chrześcijanie, jesteśmy nastawieni na korzyści, które zobaczymy dopiero tam… w Górze.

Aby oglądać Opoka TV możesz kliknąć tutaj...

„Tylko Bóg może dać światło; Jednak ty możesz sprawić, by zajaśniało w czyichś oczach”.
                                                                                                                                                                 Bruno Ferrero

ZAŁOGA TELEWIZJI

ks. Adam Pradela

Prekursor tzw. „Nowej Ewangelizacji” w Archidjecezji Katowickiej, b. egzorcysta oraz Sędzia Sądu Metropolitalnego w Katowicach. „Kapłan – Legenda” – doskonale znany i ceniony wśród członków Kościoła na Śląsku, nie tylko Rzymsko – Katolickiego. W Familijnej Telewizji Muzycznej OPOKA.TV – Przewodniczący Rady Programowej i opiekun duchowy, z heroicznym oddaniem dba także o to, aby było za co realizować wszelkie miesięczne płatności, dodaje nam siły, kiedy jej brak. To dzięki Jego determinacji i zapałowi Telewizja ciągle jeszcze nadaje ;-).

Adam Grabolus

Współtwórca (wraz z ks.Adamem) Familijnej Telewizji Muzycznej OPOKA.TV, jej całościowej koncepcji, w tym – artystycznej, programowej, technicznej i organizacyjnej, operator obrazu, realizator TV, z-ca ks. Adama. Od „urodzenia w mediach”, mąż Ewy i ojciec trzech Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Oprócz muzyki CCM, uwielbia SBB i Józefa Skrzeka ;-).

Robert Majnusz

Z wykształcenia Akustyk – Realizator Dźwięku. „Siła spokoju” Człowiek, którego nie sposób wytrącić z równowagi ;-). Powierzone mu zadania wykonuje z niezwykłą dokładnością. Czuwa nad techniczną realizacją obrazu, jako Człowiek Orkiestra za kulisami OPOKA.TV

Izabela Barber

Czuwa nad promocją programu, wspiera OPOKA.TV dziennikarsko przy okazji wywiadów z gwiazdami zza granicy, zajmuje się także reklamę i tłumaczeniem tekstów. Kreatywna dusza, która zbyt długo nie usiedzi w miejscu, kocha podróże, uwielbia filmy, zwłaszcza te z małego kina, a w czasie wolnym zajmuje się grafiką artystyczną, prowadząc warsztaty linorytu pod szyldem „Linoryjki”.

Michał Grabolus

Syn Adama, mimo młodego wieku świetny „komputerowiec-samouk”. Odpowiedzialny za wszelkie działania informatyczne serwisu OPOKA.TV. Dynamiczny i pełen zapału.
———————————————

Współpracują z nami także: Hania Żyrek, Karol Paś i Adam Dylus (dziennikarze), Alicja Guzdek i Iwona Szarkowicz (tłumacze), Łukasz Wędrocha (obsługa serwerów streamingowych).

Razem można więcej, „bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”
(Mt 18,20)