Ogłoszenia duszpasterskie na 28 stycznia 2018 r.

1.  W środę wspominać będziemy św. Jana Bosko, kapłana, wieczorem wszystkich zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; w piątek święto Ofiarowania Pańskiego. W przyszłą niedzielę poświęcę świece dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. o 11.00 krótkie spotkanie.

2. Bardzo dziękuję zespołom Rodaczanie i Tesamee za to, że dzisiaj stworzyli świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę. Prawie, jak na Pasterce. Dziękuję pani Ani, która zespołami kieruje i przygotowuje do występów, dziękuję panu, który zadbał o akustykę kościoła. I witam wszystkich, którzy dzisiaj na Mszę św. i koncert kolędowy przybyli, zwłaszcza gości spoza parafii. Wśród nich są m.in.: Mirosław Macek - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach (z żoną!), Ramona Czyżykowska-Liber - wicedyrektor tegoż Ośrodka, Jarosław Rak - pełnomocnik wójta gminy Klucze. Witam wszystkich gości i parafian. A Rodaczanom i Tesamme życzę kolejnych sukcesów i tego, by częściej pokazywali się w naszej parafii, np. na Pasterce...

3. W piątkowe Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej w naszej parafii zapraszam na jedną z dwóch Mszy św.: o 9.00 lub 17.00. W czasie obu Mszy św. poświęcę gromnice i świece. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego czyli zakonnego. Modlić się będziemy o nowe powołania zakonne. Ofiary zbierane do puszek w całej Polsce przeznaczone są na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. A ponieważ to również I piątek miesiąca, zachęcam do skorzystania ze spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Będzie też wtedy okazja do modlitwy przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Przy okazji informuję, że z przyczyn ode mnie niezależnych w Ryczówku do odwołania nie ma możliwości odprawiania Mszy św. pierwszopiątkowych, ponieważ w tym czasie w świetlicy działa klub dziecięcy.

4. Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Przez miesiąc odwiedziłem: w Ryczówku: 251 rodzin; w Rodakach 190 rodzin i na Rzece po obu stronach i Godawicy 22 rodziny. W sumie: 463 rodziny, małżeństwa i osoby samotne. Pragnę serdecznie podziękować za miłe  przyjęcie. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Waszych domach i miejscach pracy.

5. Demontaż świątecznych dekoracji i sprzątanie kościoła planowane jest na wtorek, 30 stycznia. Już dzisiaj zapraszam chętnych, panie i panów z Ryczówka i Rodak, we wtorek na godz. 17.00. Zapraszam!

6. Polecam uwadze nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

7. Podobno w jednej z parafii w czasie Mszy św. podczas udzielania Komunii św. ksiądz, podchodząc do pewnej pani z mocno umalowanymi ustami, miał powiedzieć:
- Uwaga, Panie Jezu, świeżo malowane.

Dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!