Ogłoszenia duszpasterskie na 4 lutego 2018

1. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy; wtorek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników oraz św. Doroty; w środę wieczorem zapraszam na Mszę św. z Nowenną do NMP Częstochowskiej; w czwartek jest Tłusty Czwartek; sobota – św. Scholastyki, dziewicy.

2. Dzisiaj poświęcę świece dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. o 11.00 krótkie spotkanie z rodzicami.

3. Bardzo dziękuję dziesięciu paniom z Rodak, które w tym tygodniu zdemontowały świąteczne dekoracje i posprzątały kościół. Dziękuję także przedstawicielom rodzin Bromblik i Pandel za demontaż szopki. A panu Stanisławowi Pandel za pomoc w załatwieniu zmniejszenia mocy przyłączeniowej do kościoła, dzięki czemu rachunki będą, mam nadzieję, niższe. „Bóg zapłać”.

4. Wójt Gminy Klucze, Sołtys i Rada Sołecka w Ryczówku zapraszają seniorów (60+) oraz osoby samotne na Dzień Seniora, który odbędzie się 11 lutego o godzinie 17.15 w Świetlicy Gminnej w Ryczówku. W programie: koncert zespołu „Seniorzy z Ogrodzieńca”, występ Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczówka.

5. Polecam uwadze nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. „Gość Niedzielny” ma nowego redaktora naczelnego.

6. - Tata, jako jest różnica między wizytą a wizytacją? - pyta syn Masztalskiego.
- Wytłumaczę ci to, synku, na przykładzie. Widzisz, jak my jadymy do mojej teściowej, a twojej, babci, to jest wizyta - odpowiada Masztalski - a jak ona przyjeżdżo do nos, to jest wizytacja.

Życzę dobrego tygodnia, pełnego wizyt przyjaciół. I pełnego kalorii Tłustego Czwartku. Szczęść Boże!