Ogłoszenia duszpasterskie na 11 lutego 2018

1. W tym tygodniu Środa Popielcowa; zapraszam na jedną z dwóch Mszy św.: o godz. 9.00 lub 17.00, na obu obrzęd posypania głów popiołem, po Mszy św. o 17.00 także nabożeństwo do NMP Częstochowskiej.

2. Ponieważ w tym roku Walentynki wypadają w Środę Popielcową, to ze względu na ten szczególny dzień pokuty katolicy winni zachować powagę dnia i choć nic nie przeszkadza w składaniu sobie życzeń oraz ofiarowaniu symbolicznych prezentów, to jednak powinno się unikać wystawnych przyjęć, tańców i urządzania imprez rozrywkowych, ze względu na solidarność z Chrystusem, który zaprasza nas do modlitwy i postu. Obowiązuje nas również powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i picia napojów alkoholowych. Jest dopuszczalne spożycie jednego posiłku i dwóch bardzo skromnych. Oczywiście wszystkich zachęcamy do poszczenia i większych umartwień na miarę swoich możliwości.

3. W piątek pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszam na nie dorosłych i dzieci na godz. 16.30. Oczywiście zostajemy na Mszy św., która jest bezkrwawą Ofiarą Chrystusa. W niedzielę za tydzień pierwsze Gorzkie Żale o godz. 8.00. To śpiewane nabożeństwo odprawiane jest przed wystawionym Najśw. Sakramentem i połączone z kazaniem pasyjnym. Zapraszam do punktualnego przybycia i modlitwy śpiewem.

4. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuje za wszystkie modlitwy w intencji parafii, proboszcza i wszystkich tworzących naszą wspólnotę. „Bóg zapłać” także za ofiary. Miesiąc temu złożyliśmy na ten cel na tacę 919 zł. 15 gr. i 100 zł. wpłynęło na konto. W minionym tygodniu za samo ogrzewanie kościoła w listopadzie i grudniu zapłaciłem za gaz 1831 zł.

5. W niedzielę za tydzień w Jaroszowcu rozpoczną się Pre-Kany czyli obowiązkowe spotkania dla par, które w najbliższych miesiącach pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w internecie w zakładce „Poradnik Parafianina”.

6. Zapraszamy seniorów oraz osoby samotne dzisiaj o godz. 17.15 na Dzień Seniora w Ryczówku.

7. W „Niedzieli” znajdziemy rozmowę z lekarzem, który od 20 lat zajmuje się badaniem cudów w Biurze Medycznym przy sanktuarium w Lourdes. Nowy „Gość Niedzielny” przypomina, że w tym roku Środa Popielcowa wypada w walentynki. Dzień postu, pokuty, modlitwy i posypywania głów popiołem zderzy się ze świeckim, raczej frywolnym świętem.

8. Kowalski rozmawia z Malinowskim:
- Moja zona postanowiła sie odchudzić. Każdą wolną chwilę poświęca na jazdę konną.

- I jaki tego rezultat?
- W ciągu ostatniego tygodnia koń schudł juz 5 kg.

Dobrego tygodnia, udanych ostatnich dni karnawału i pełnego refleksji początku Wielkiego Tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!