Ogłoszenia duszpasterskie na 18 lutego 2018

1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej o godz. 17.00. W czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła.

2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszam na nie dorosłych i dzieci na godz. 16.30. Oczywiście zostajemy na Mszy św. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 8.00. To śpiewane nabożeństwo odprawiane jest przed wystawionym Najśw. Sakramentem i połączone z kazaniem pasyjnym. Za udział w obu nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Znajdźmy czas i chęci, by towarzyszyć cierpiącemu Jezusowi.

3. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuje za wszystkie modlitwy w intencji parafii, proboszcza i wszystkich tworzących naszą wspólnotę. „Bóg zapłać” także za ofiary. Zbliża się także Wielki Tydzień. Przy wejściu do kościoła jest krzyż, który można adorować np. przez ucałowanie przed lub po nabożeństwach. Jest też koszyk, do którego w ramach jałmużny wielkopostnej można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Dziękuję także wszystkim, którzy w czasie tego okresu prowadzą zbiórki na ten cel wśród swoich znajomych i mieszkańców ulic. Dziękuję Barbarze i Jarosławowi Zarębskim za przygotowanie wielkopostnej dekoracji, A Dorocie i Grzegorzowi Binkom za modernizację kancelarii parafialnej.

4. W sobotę kolejnych parafian zapraszam o godz. 9.00 do posprzątania naszej świątyni. Szczególnie są to mieszkańcy ulic Ogrodowa i Bagienna w Rodakach. Oczywiście zapraszam także tych, którzy w ostatnich miesiącach nie włączyli się w zadbanie o to, by nasza świątynia była piękna i czysta.

5. Święty ojciec Pio mówił, że pokój, nawet jeśli jest zamknięty, raz na tydzień trzeba odkurzyć. Miał oczywiście na myśli spowiedź i lekkie grzechy, które zamazują nam Pana Boga. Ale co jakiś czas (na przykład na święta, na urodziny, albo raz na miesiąc) zrobić trzeba porządki generalne. Właśnie teraz rozpoczął się czas takich porządków. Wielki Post to wielkie sprzątanie. Trzeba się dobrze sobie przyjrzeć, zajrzeć głęboko do swojego serca i wygarnąć z niego wszystkie brudy i śmieci, złe przyzwyczajenia, które już może tak mocno zasłaniają nam Pana Boga. I o tym w wielkopostnym cyklu przypominają: dorosłym – „Gość Niedzielny”, a młodzieży i starszym dzieciom „Mały Gość Niedzielny”. Polecam uważną lekturę! A w „Niedzieli” nie tylko dla młodych próba odpowiedzi, po co odmawiać sobie czegokolwiek, skoro mamy dostęp do wszystkiego.

6. Wszystkim życzę dobrego czyli dobrze przeżytego Wielkiego Postu. I, jak mówi stare przysłowie: W post zaloty, a gość we żniwa? Zawsze nie w porę bywa. Szczęść Boże!