Ogłoszenia duszpasterskie na 25 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj datkami do puszki wspieramy misje św. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej o godz. 17.00. W tym tygodniu także I piątek miesiąca. Nabożeństwo rozpoczniemy o 16.30. W czasie Drogi Krzyżowej okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, a później Komunii św. w czasie Mszy św.

2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszam na nie dorosłych i dzieci na godz. 16.30. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 8.00. Za udział w obu nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planujemy od 21 do 24 marca.

4. Bardzo dziękuję osobom, które wczoraj włączyły się w sprzątanie swojej świątyni parafialnej. Były to: Danuta Majewska, Sylwia Kożuch, Bogusława i Tomasz Sosnowscy, Tadeusz Gdula, Katarzyna Frankowska, Paweł Sopęch, Jadwiga Chabrzyk, Anna Kowalska, Bogusława Cichoń. Jak zwykle nasz kościół został wysprzątany perfekcyjnie. „Bóg zapłać”. Dziękuję też Halinie Siordek i Mateuszowi Cichoń za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Naśladownictwo mile widziane.

5. Zachęcam, jak zawsze do kupna i czytelnictwa naszych katolickich tygodników „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

6. Wszystkim życzę dobrego czyli dobrze przeżytego Wielkiego Postu, raz jeszcze zachęcając do wyrzeczeń i uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Bo, jak słyszeliśmy w dzisiejszym II czytaniu: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? Szczęść Boże!