Ogłoszenia duszpasterskie na 4 marca 2018

1. W tym tygodniu w środę o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; w sobotę Msza św. o godz. 17.30, kancelaria tego dnia nieczynna; za tydzień Niedziela Laetare czyli Radości albo Róż.  Solenizantom, w tym Kazimierzom i Kazimierom, składam najlepsze życzenia.

2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszam na nie dorosłych i dzieci na godz. 16.30. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 8.00. Za udział w obu nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planujemy od 21 do 24 marca. Szczegóły można znaleźć w gablotce i w internecie. W tym tygodniu spowiedź rekolekcyjna: w środę w Kluczach, w sobotę w Chechle.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Dariusz Przepióra, l. 25 z Ryczówka i Aleksandra Gawron, l. 25, także z Ryczówka;
Mateusz Porcz, l. 21 z Rodak i Anna Wadyl, l. 21 z Jaroszowca.
Ktokolwiek wie o przeszkodach w zawarciu tego małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić księdza proboszcza. Przy okazji przypomnienie, że sprawy kancelaryjne można załatwiać zaraz po Msza św. w dni powszednie. Intencje Mszy św. oraz terminy np. ślubu można zgłosić także w zakrystii po Mszy św.

5. Zachęcam, jak zawsze do kupna i czytelnictwa naszych katolickich tygodników „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

6. Wszystkim życzę dobrego czyli dobrze przeżytego Wielkiego Postu. Także Paniom z okazji 8 marca. A że jutro Międzynarodowy Dzień Teściowej, wszystkim noszącym ten zaszczytny tytuł życzę błogosławieństwa Bożego. Innym zresztą też. Szczęść Boże!