Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Niedziela jest trendy [Jacek Dziedzina]
Ograniczając handel w niedzielę, robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji. Niezależnie od tego, co mówią na ten temat najbardziej profesjonalne tabelki i wykresy sceptyków.

Ufam jak dziecko [ks. Tomasz Jaklewicz]
„Dziękuj Bogu po stokroć dziennie, że jesteś córką Kościoła” – pisał o. Pio do duchowej córki. Sam wyznawał, że głos Boga słyszy w głosie przełożonego. Posłuszeństwo Kościołowi bywało trudne, ale trwał w nim i uczył go innych.

Orły wyrywają szpony [Marcin Jakimowicz]
Z hukiem otwiera się ciężka brama. Zostawiamy komórki i elektronikę. Kraty. Jedna, druga… Idziemy do ubranych w zielone uniformy, ogolonych na krótko facetów, by w więzieniu o zaostrzonym rygorze głosić Bożą miłość.

U największego egzorcysty [rozmowa z ks. Władysławem Suchym]
„Nawracanie to nieustanne zmaganie się z pokusami i zakłamaniem świata. Najbardziej doświadczali tego święci, którzy zawierzyli swoje życie Bogu”. O pysze, wyproszonych dzieciach, potrzebie ciągłego nawracania mówi ks. Władysław Suchy, rektor bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech.

Niedziela jest trendy

• O ograniczeniu handlu w niedziele. Dzięki tej ustawie robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji.

PONADTO W "GOŚCIU":

• o pysze, wyproszonych dzieciach i potrzebie ciągłego nawracania opowiada rektor bazyliki św. Michała Archanioła we Włoszech

• reportaż z najmniejszego miasta w Polsce, które liczy zaledwie 503 mieszkańców, za to zabytkami mogłoby obdzielić niejedną metropolię.


A w nowej "Niedzieli":