Ogłoszenia duszpasterskie na 11 marca 2018

1. W środę o godz. 17.00 zapraszam na Mszę św. z Nowenną do NMP Częstochowskiej. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszam na nie dorosłych i dzieci na godz. 16.30.

W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 8.00. Za udział w obu nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W tym tygodniu spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek w Cieślinie i Krzywopłotach, w sobotę w Kwaśniowie. Z racji spowiedzi u nas Msza św. w poniedziałek o godz. 18.00. W sobotę normalnie, o 17.00.

2. Przypominam, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planujemy od 21 do 24 marca czyli od środy do soboty. Już rezerwujmy sobie czas. W ramach rekolekcji w piątek Droga Krzyżowa od kościoła św. Marka do kościoła parafialnego. Szczegóły na plakacie w gablotce i w internecie. I zachęcam do modlitwy o owocne przeżycie rekolekcji!

3. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Dariusz Przepióra, l. 25 z Ryczówka i Aleksandra Gawron, l. 25, także z Ryczówka;
Mateusz Porcz, l. 21 z Rodak i Anna Wadyl, l. 21 z Jaroszowca.

Ktokolwiek wie o przeszkodach w zawarciu tego małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić księdza proboszcza. Sprawy kancelaryjne można załatwiać zaraz po Msza św. w dni powszednie. Warto wtedy być na Mszy św.

4. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii.

5. Można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego przy krzyżu wielkopostnym. Bardzo proszę, by te osoby, co w latach ubiegłych przeprowadziły zbiórkę na ten cel. „Bóg zapłać” za zrozumienie i poświęcony czas oraz oczywiście za wszystkie ofiary! Potraktujmy to, jako Jałmużnę Wielkopostną.

6. Dzisiaj Dzień Sołtysa. Naszym Paniom Sołtyskom życzymy wielu łask Bożych.
A wszystkim życzę silnej wiary, nadziei i miłości. Bo przecież, jak słyszeliśmy w Ewangelii, „Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego”. Dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!