Irena LelakowskaTrwa plebiscyt BOHATER KATECHEZY Diecezji Sosnowieckiej I edycja Sosnowiec 2018. Wśród zgłoszonych Nasza Pani Katechetka. Poinformuj znajomych...

Organizator: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana"
Patronat honorowy: Ks. Bp Grzegorz Kaszak, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu
Patronat medialny: Niedziela Sosnowiecka, Miesięcznik „Civitas Christiana"
Cele plebiscytu:
1. Docenienie katechetów (księży, osób świeckich, sióstr i braci zakonnych) pracujących w gimnazjach, szkołach podstawowych i średnich na terenie diecezji sosnowieckiej.
2. Poszukiwanie autorytetów – światłych nauczycieli, gorliwych wychowawców młodzieży.
3. Promowanie szkoły i podkreślenie jej wkładu w edukację i wychowanie młodzieży.

Lubię to!13 marca do 30 kwietnia 2018 r. - głosowanie na Facebooku

 

Kliknij i polub!

Aby głos był ważny klikamy "lubię to" lub "super" zaraz pod wybranym zdjęciem (nie pod tekstem!!!) PANI KATECHETKI na Facebook'u (i nie pod tym postem). Głosowanie trwa od 13 marca 2018 do 30 kwietnia 2018.

 


Irena Lelakowska

Katechetka w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Rodakach i Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ryczówku. Jest katechetką z 38 letnim stażem pracy w służbie dzieci, młodzieży oraz dla społeczności lokalnej. Swoją ofiarną i sumienną pracę opiekuńczo - wychowawczą w szkole łączy z pracą społeczną i charytatywną. Wyróżnia się wśród innych pracowników szkoły otwartością na innowacje, wprowadzając do swojej pracy nowe rozwiązania dydaktyczno-wychowawcze. W latach 1999-2004 współpracowała z Wyższą Szkołą Filozoficzno-Pedagogiczną „Ignatianum” w Krakowie z filią w Sosnowcu sprawując opiekę nad studentami praktykującymi w szkole podstawowej i średniej. W swojej pracy wiele czasu i zaangażowania poświęca dziełom miłosierdzia. Rozwija u dzieci i młodzieży empatię i kształtuje bezinteresowną pomoc innym. Bardzo dobrze układa się również współpraca katechetki z parafią. Uczniowie – chłopcy włączeni są do służby liturgicznej, dziewczynki z różnych klas, chętnie przygotowują psalm na niedzielną Liturgię Słowa. Schola dziecięca od wielu lat, uświetnia różne uroczystości z udziałem dzieci. Wielokrotnie otrzymywała nagrody dyrektora szkoły.

oprac. Piotr Lorenc

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież