Tańsze śmieciOd 1 kwietnia mieszkańcy gminy Klucze będą płacić niższe stawki za śmieci segregowane.

Na ostatniej sesji radni jednogłośnie podjęli taką decyzję. Opłata będzie niższa od dotychczasowej o 50 groszy i wyniesie 8 złotych miesięcznie od osoby. - Podsumowaliśmy wydatki na system gospodarowania odpadami i opłaty od mieszkańców od lipca 2013 roku do grudnia 2017 roku. Okazało się, że od 2017 roku występuje nadwyżka dochodów nad wydatkami. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zmniejszenie stawki za śmieci segregowane. Różnica w wysokości opłat za śmieci segregowane i zmieszane ma być zachętą dla mieszkańców gminy Klucze do prowadzenia selektywnej gospodarki odpadami – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień. W przypadku odpadów zmieszanych stawka pozostała w wysokości 15 złotych miesięcznie od osoby.