Ogłoszenia duszpasterskie na 1 kwietnia 2018, Wielkanoc

1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św., jak w każdą niedzielę. Zbiórka ofiar na uczelnie katolickie w naszym kraju. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W piątek ze względu na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post. To I piątek miesiąca: tuż przed godz. 18.00 okazja do sakramentu pokuty, także nabożeństwo pierwszopiątkowe.

2. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Zamiast kazania po każdej Mszy św. przed wystawionym Najśw. Sakramentem będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Taca na działalność Caritas.

3. Bardzo dziękuję za ofiarną pracę przy montażu przepięknej dekoracji Grobu Bożego przedstawicielom rodziny Bromblik, a za ustawienie dekoracji kwiatowej Barbarze i Jarosławowi Zarębskim ze wsparciem Doroty Binek, wszystkim zaś za ofiary na kwiaty. Dekoracja Grobu Bożego była w tym roku szczególnie ciekawa i robiła wrażenie, warto do niej wracać np. na zdjęciach czy to na stronie internetowej parafii lub naszej diecezji.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego: strażakom, którzy wystawili wartę przy Grobie, panu organiście, pani katechetce, ministrantom dużym i małym, młodym i nieco starszym, asyście liturgicznej, paniom z Kół Gospodyń. A uczestnikom Triduum Paschalnego gratuluję: wybrali dobry sposób bycia przy Chrystusie. Takie dni są wszak tylko raz w roku.

4. Polecam świąteczne numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W tym ostatnim polecam opowieść o tym, że w Piśmie Św. Starego Testamentu znajdziemy opowieść o chłopaku i dziewczynie oraz o ich gorącej miłości. Tam też o temperamencie sióstr klauzurowych.

5. W ten poranek Wielkanocny w każdym mieście i wiosce dzwony biją obwieszczając wieść przemiłą: Chrystus w nocy powstał z grobu! Wreszcie przyszło nam zbawienie, grzechu z Raju odkupienie! Niech radosna ta nowina będzie Waszym sercom miła. Wszyscy cieszmy się, radujmy Bogu chwałę wyśpiewujmy!

Błogosławionych czyli po prostu szczęśliwych świąt wielkanocnych wszystkim życzę.

6. Zbyszek mówi do kolegi:
- Tyle się złego naczytałem na temat alkoholu, że wreszcie sobie powiedziałem, czas raz na zawsze z tym skończyć!

- Z piciem? - pyta kolega.
- Nie, z czytaniem.

Dobrej, wielkanocnej niedzieli. Szczęść Boże!