Ogłoszenia duszpasterskie na 2 kwietnia 2018 r., Poniedziałek Wielkanocny

1. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W piątek nie obowiązuje post. To I piątek miesiąca: tuż przed godz. 18.00 okazja do sakramentu pokuty, także nabożeństwo pierwszopiątkowe. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Bardzo dziękuję osobom, które przed świętami posprzątały nasz kościół. Były to: Zofia Grubka, Lidia Gamrot, Danuta Ładoń, Stefan Ładoń, Grażyna Ludwikowska, Barbara Wojnar, Anna Hetmańczyk, Alicja Jeziorna, Barbara Zarębska.

3. W ostatnim „Gościu Niedzielnym” polecam opowieść o tym, że w Piśmie Św. Starego Testamentu znajdziemy opowieść o chłopaku i dziewczynie oraz o ich gorącej miłości. Tam też o temperamencie sióstr klauzurowych.

4. Diecezja Sosnowiecka wydała „Śpiewnik patriotyczny”. Pięknie wydana, licząca ponad 60 stron publikacja zawiera 30 ułożonych chronologicznie utworów, wraz z ich historią i zapisem nutowym. Znalazła się niej "Bogurodzica", "Mazurek Dąbrowskiego", "Rota", pieśni legionowe, pochodzące z II wojny światowej i czasów walki z komunizmem. Dzięki wsparciu sponsorów śpiewnik kosztuje zaledwie 3 zł. Można go nabyć w zakrystii po Mszy św.

5. Coś z małżeńskich opowieści ku przestrodze:
Wracającego późno do domu męża wita żona z wałkiem.
- Ty łajdaku, masz na twarzy szminkę!

- To nie szminka, to krew. Potrącił mnie samochód.
- No... masz szczęście.

Wszystkim życzę spokojnego świętowania. Szczęść Boże!