Ogłoszenia duszpasterskie na 8 kwietnia 2018 r., Niedziela Miłosierdzia

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Przed wystawionym Najśw. Sakramentem będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zachęcam do odmówienia Koronki w swoim domu. O Godzinie Miłosierdzia przypomni dzwon kościelny. Dzisiejsza taca na działalność Caritas. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii, ofiary na tacę przeznaczone będą na zapłacenie rachunku za gaz do ogrzewania kościoła.

2. Rada Sołecka i Rada Parafialna zwracają się z prośbą do mieszkańców Rodak o podjęcie inicjatywy wiosennego sprzątania wsi 11 kwietnia czyli w najbliższą środę o godz. 17.00. Organizatorzy akcji pozwolili sobie wyznaczyć pięć grup, aby wiadomo było gdzie kto ma się zaangażować do pracy.

Pierwsza grupa – mieszkańcy ulicy Wiejskiej, Długiej do ul. Ogrodowej, Skotnickiej i Ogrodowej proszeni są o sprzątanie parku przy nowej ulicy Skotnickiej.
Druga grupa -  mieszkańcy z ulicy: Chechelskiej i Długiej do ulicy Ogrodowej, aby posprzątali otoczenie kościółka, oraz parking przy kościółku.
Trzecia grupa – mieszkańcy ulicy Górnej i mieszkańcy ulicy Prostej – przy rondzie, aby posprzątali rondo i jego otoczenie.
Czwarta grupa – mieszkańcy ulicy Strażackiej, Szkolnej, Krótkiej, Bagiennej, Prostej, Leśnej proszeni są o sprzątanie otoczenia cmentarza i parkingu przy kościele.
Piąta grupa:  ulica Poprzeczna i Kluczewska - mieszkańcy tych ulic sprzątać będą otoczenie tzw. Gawronowej Górki, przy szkole.

Więcej o akcji znaleźć można w internecie i w gablotce.

3. Od 23 do 26 czerwca potrwa IV Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa. Pielgrzymka rozpocznie się w Będzinie-Grodźcu i będzie przebiegała przez  Jasną Górę, Kalisz i Licheń. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl.

4. Coś z dziedziny dobrego wychowania:

Bernard Shaw, znany pisarz, który podobno był gruby i na twarzy szpetny, spotkał na przyjęciu pewną panią:
- Jest pani olśniewająco piękna – zagaił.
- Niestety, tego o panu powiedzieć nie mogę - powiedziała dama z przekąsem.
- Niech pani robi to, co ja: kłamie! - zareplikował pisarz.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia, bez chęci kłamania.