Długie wakacjeW 2018 roku wakacje będą wyjątkowo długie. Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało kalendarz roku szkolnego 2017/2018, z którego wynika, że uczniowie będą mogli cieszyć się aż 73 dniami.

W tym roku wyjątkowo wcześnie odbędzie się zakończenie roku szkolnego, bo już 22 czerwca uczniowie po raz ostatni pojawią się w szkole. Powrócą do niej dopiero 3 września, ponieważ 1 września wypada w sobotę.

Maturzyści szkołę zakończą już 27 kwietnia. Na początku maja przystąpią do egzaminów maturalnych. Warto odnotować, że pierwsze egzaminy zaplanowane są na 4 maja - język polski. 7 maja uczniowie zmierzą się z maturą z matematyki, a 8 maja z języka angielskiego. Wszystkie egzaminy potrwają od 4-23 maja.

Wakacje tegorocznych maturzystów potrwają aż do 1 października, gdyż dopiero wtedy rozpocznie się nowy rok akademicki.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież