Ogłoszenia duszpasterskie na 15 kwietnia 2018

1. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii, ofiary na tacę przeznaczone będą na zapłacenie rachunku za gaz do ogrzewania kościoła. W środę zapraszam wieczorem na Mszę św. z nabożeństwem ku czci NMP Częstochowskiej.

2. W przyszłą niedzielę w parafiach naszego dekanatu Niedziela Seminaryjna, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. U nas gościem będzie znany nam ks. dr Michał Borda, który jest wykładowcą w Sosnowieckim Seminarium Duchownym. Po Mszy św. o 11.00 za tydzień krótkie spotkanie z dziećmi. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego seminarium. Pamiętajmy w modlitwach o przygotowujących się do kapłaństwa, oraz o tym, by wielu młodych chętnie odpowiedziało na dar powołania.

3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek zaraz po Mszy św. wieczornej. Dzieci przychodzą na 17.45 – będzie to spotkanie przygotowujące do tego wydarzenia. Kolejne w czwartek.

4. W imieniu organizatorów pragnę serdecznie podziękować wszystkim Mieszkańcom Rodak, którzy zgodnie z apelem przyszli 11 kwietnia o godz. 17.00 na umówione miejsca i rozpoczęli porządkowanie wsi. Było w sumie ponad 50 osób. Niektórzy podjęli prace już przed południem. Organizatorzy dziękują bardzo serdecznie za tę wspaniałą postawę tak licznej grupie mieszkańców. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

5. Z dialogów przyjaciół:
- Ciekawe, że moja żona zawsze pamięta rocznicę naszego ślubu, a ja nigdy.

- No co ty, to normalka. Pamiętasz, kiedy złapałeś największą rybę?
- Tak, w 1998 roku.
- No widzisz. A myślisz, że ta biedna ryba pamięta, kiedy została złapana?

Dobrego spokojnego tygodnia Gościom i Parafianom życzę. Szczęść Boże!