Ogłoszenia duszpasterskie na 22 kwietnia 2018 r.1. Dzisiaj rozpoczyna się w całej Polsce Tydzień Modlitw o Powołania.

W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W środę święto św. Marka Ewangelisty, jednego z patronów naszej parafii. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 z Nowenną do NMP Częstochowskiej. W środę i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. Zapraszamy na odpust ku czci św. Marka do drewnianego kościoła jemu poświęconego 29 kwietnia (przyszła niedziela) w samo południe. Uwaga: w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 11.00. Proszę o tym nie zapomnieć! Na odpust ku czci św. Józefa zapraszam z kolei na plac przed remizą w Ryczówku lub, w razie niepogody, do świetlicy 1 maja (wtorek) również w samo południe. Na oba odpusty zapraszam mieszkańców obu naszych wiosek, strażaków, Koła Gospodyń, ministrantów, gości…

3. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek i czwartek o 17.45.

4. W najbliższych tygodniach rozpocznie się remont zakrystii, salki i korytarza obok zakrystii, wykonane zostaną nowe meble, gruntowny remont przejdą też dzwony „Jan” i „Maria” na dzwonnicy obok kościoła. Zostaną też zelektryfikowane. O dzwonach można przeczytać na stronie internetowej parafii.

5. Polecam uważnej lekturze nowego „Gościa Niedzielnego” z bezpłatnym dodatkiem: dokumentem papieża Franciszka czyli adhortacją o świętości. Jest też nowa „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny” z szablonem laurki na Dzień Matki w maju.

6. Dziękuję za wygłoszone Słowo Boże, obecność i modlitwę naszym Gościom z Wyższego Seminarium Duchowego Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie… Wszystkim życzę dobrej spokojnej niedzieli. Szczęść Boże!