Ogłoszenia duszpasterskie na 29 kwietnia 2018 - odpust św. Marka

1. W tym tygodniu: w środę wspomnienie św. Atanazego, biskupa, wieczorem Nowenna do NMP Częstochowskiej, to również Dzień Flagi RP, warto pamiętać o wywieszeniu naszych narodowych flag przed domami; w czwartek – uroczystość NMP Królowej Polski i Patronki naszej Ojczyzny, to także święto Konstytucji 3 Maja – Msze św. tak, jak w niedzielę; w piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona m.in. strażaków, to także I piątek miesiąca – w świetlicy w Ryczówku Msza św. z okazją do spowiedzi o 16.00, w Rodakach o 17.30. Na piątek ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił dyspensy od zachowania postu od pokarmów mięsnych.

2. Odpust ku czci św. Józefa na placu przed remizą w Ryczówku lub, w razie niepogody, w świetlicy 1 maja (wtorek) w samo południe. Zapraszam mieszkańców obu naszych wiosek, strażaków, Koła Gospodyń, ministrantów, gości…

3. Zapraszam do kościoła na nabożeństwa majowe: w środę o godz. 17.30; w czwartek 3 maja po Mszy św. o 16.00; w I piątek miesiąca o 17.30; w niedzielę po Mszy św. o 16.00.

4. Całkowicie nowy alarm został zamontowany w pierwszym naszym kościele parafialnym pw. św. Marka. Pan Bogdan ze współpracownikiem zamontowali cztery nowe czujki przeciwpożarowe, kilka czujników ruchu i centralkę. Świątynia jest oczywiście „podpięta” do całodobowej opieki firmy ochroniarskiej.

5. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

6. Jeden z sosnowieckich księży proboszczów niedawno w czasie ogłoszeń poinformował swoich parafian:
- W związku z remontami w parafii mam dla was dwie wiadomości, dobrą i złą: dobra jest taka, że pieniądze na te remonty już mamy. Zła – że na razie są w waszych portfelach.

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!