Ogłoszenia duszpasterskie na 6 maja 2018

1. W tym tygodniu: we wtorek – uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; w środę Nowenna do NMP Częstochowskiej, na którą zapraszam o 18.00; w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godz. 11.00 rocznica I Komunii św.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli i zadbali o przygotowanie odpustów ku czci św. Marka i ku czci św. Józefa: panu organiście, Radom Sołeckim, Kołom Gospodyń, strażakom, ministrantom, pani Basi i wszystkim, którzy posprzątali i dekorowali miejsca celebracji, parafianom i gościom. 26 sierpnia główny odpust parafialny połączony z dziękczynieniem za 25 – lat mojego kapłaństwa.

3. Zapraszam do kościoła na nabożeństwa majowe przed wystawionym Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 16.00. W czwartek majówka w kościele św. Marka o godz. 17.00.

4. W niedzielę 27 maja czyli za trzy tygodnie po Mszy św. o godz. 11.00 już dzisiaj zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z klas I i II.

5. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych, którzy już pomalowali płot. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 17.45; spotkanie dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św. w środę i sobotę także o 17.45. W sobotę o 18.45 okazja do spowiedzi dla dzieci rocznicowych i ich rodzin.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic 26 maja, w sobotę. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00. O 11.00 Msza św. w sanktuarium w Kalwarii i zwiedzanie z przewodnikiem. Później spacer tzw. Dróżkami Pana Jezusa i czas wolny. O godz. 17.30 zwiedzanie multimedialnego Muzeum Domu św. Jana Pawła II w Wadowicach. Będzie też czas na papieskie kremówki. Koszt przejazdu, przewodnika w Kalwarii i biletu do Muzeum w Wadowicach - 53 zł., dzieci – 45 zł. Zapisy po Mszach św. i w tygodniu w kancelarii. Zapraszam!

7. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jan Pogodziński, l. 58 z Radomia - Danuta Daniel, l. 49 z Ryczówka; Adam Sietczyński, l. 26 z Sosnowca - Katarzyna Firek, l. 25 z Rodak. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi. Przypominam, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie zaraz po Mszach św. Warto wcześniej w nich uczestniczyć.

8. Boże Ciało w tym roku przypada 31 maja. Trasa procesji do czterech ołtarzy eucharystycznych podobna do tej sprzed dwóch lat. Na ul. Leśnej I ołtarz przy domach państwa Ziaja i Dziechciewicz. Proszę o pomoc w jego przygotowaniu sąsiadów z ul. Leśnej, Południowej, Kluczewskiej i początku Prostej. II ołtarz przed domem p. Haliny Ładoń. Bardzo proszę o jego przygotowanie panie z Koła Gospodyń Wiejskich. III ołtarz przygotowany przez osoby opiekujące się kościółkiem pod kierunkiem Barbary i Jarosława Zarębskich. IV ołtarz przygotowany przez druhów OSP z rodzinami. Proszę, by tematy napisów na ołtarzach w tym roku miały charakter patriotyczny i nawiązywały do stulecia niepodległości naszego kraju i biało – czerwonych barw flagi.

9. Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku odbędzie się od 23 do 26 czerwca. Będzie przebiegała przez  Jasną Górę, Kalisz i Licheń. Bliższe informacje, regulamin i zapisy na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl

10. W nowym „Gościu” historia chłopca, za którym wstawiał się papież, modliły się miliony ludzi. Zdjęcie Alfiego Evansa obiegło świat. To historia o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnej istocie. W „Niedzieli” natomiast rozmowa o sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Nie przeczytać przynajmniej jednego z tych tekstów to prawie grzech...

11. Spotyka się dwóch ojców. Jeden się chwali: - Ty Józek, wiesz jak mój Antek fajnie kląć umie.
- A ile ma lat?
- Już 4.
- A umie się już modlić?
- Czyś ty głupi, takie małe dziecko?!

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!