Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym”

Chrystianofobia po polsku [Maciej Kalbarczyk]
W Polsce, kraju uznawanym za ostoję katolicyzmu, zdarzają się przypadki dyskryminacji chrześcijan. Statystyki mówią, że duchowni i osoby świeckie spotykali się głównie z przemocą słowną: obraźliwymi komentarzami i obelgami. Dochodzi także do profanacji symboli religijnych i miejsc świętych.

Bóg jest większy niż choroba [Beata Zajączkowska]
Dylan wybudził się, kiedy lekarze odłączali go od aparatury podtrzymującej życie. Noah urodził się, mając jedynie 2 proc. mózgu. . Ostatnie prześwietlenia głowy chłopca pokazały, że ma 80 proc. szarych komórek. Julian pokonał ostrą białaczkę, co zdarza się raz na 7 mld chorych. „Nigdy nie można tracić nadziei, Bóg jest większy od naszej biedy i może dokonać cudu” – podkreśla matka Juliana.

Krótka historia świętości [Maciej Kalbarczyk]
O. János Brenner zamordowany przez węgierskich komunistów został ogłoszony błogosławionym. Opisujemy sylwetkę tego odważnego męczennika.

Refleksje z ostoi średniowiecza [Grażyna Myślińska]
Na Sark można odnieść wrażenie, że przeniosło się do przeszłości. Ta wyspa pokazuje, że można żyć zgodnie z rytmem natury, bez samochodów, partii politycznych, tłumów, dyskotek, bez anonimowości i systemów alarmowych.

Wniebowstąpienie

• O wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”

PONADTO W "GOŚCIU":

• o klasztornym skryptorium w Tyńcu

• o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans