Ogłoszenia duszpasterskie na 13 maja 2018

1. W tym tygodniu: w poniedziałek – święto św. Macieja Ap.; we wtorek – kancelaria parafialna nieczynna; w środę św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, wieczorem zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; w piątek o 19.00 spowiedź dzieci komunijnych, rodzin i gości; w sobotę I Komunia św. o godz. 11.00, dzieci z rodzinami przyjdą jeszcze na nabożeństwo majowe i wręczenie pamiątkowych obrazków o godz. 17.00; w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha św. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję za każdą modlitwę, pamięć i ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

2. Nabożeństwa majowe przed wystawionym Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek, środę, piątek o godz. 18.00, w sobotę o 17.00, a w niedzielę o 16.00. W czwartek o 17.00 nabożeństwo w kościele św. Marka.

3. W niedzielę 27 maja czyli za dwa tygodnie po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci z klas I i II.

4. Boże Ciało w tym roku 31 maja. Na ul. Leśnej I ołtarz przy domach państwa Ziaja i Dziechciewicz; II ołtarz przed domem p. Haliny Ładoń; III ołtarz przed kościołem św. Marka; IV ołtarz przed remizą.

5. Jest jeszcze ... wolnych miejsc na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic 26 maja, w sobotę. Szczegóły w gablotce. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania, zapisy w zakrystii po Mszy św. Choć 1 września jeszcze daleko, już rezerwujmy sobie czas na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa. Zwłaszcza, że opiekunem tego pięknego sanktuarium jest m.in. pochodzący z Kwaśniowa ks. Józef Lisowski (kanclerz Kurii Biskupiej w Legnicy). Szczegóły na przełomie lipca i sierpnia...

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jan Pogodziński z Radomia - Danuta Daniel z Ryczówka; Adam Sietczyński z Sosnowca - Katarzyna Firek z Rodak. Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi.

7. Dzieciom obchodzącym rocznicę I Komunii św. oraz ich młodszym koleżankom i kolegom przygotowującym się do tego wydarzenia życzę wielu Bożych łask i wierności Panu Jezusowi przez całe życie. Jak to ktoś napisał: Bóg prosi o naszą miłość nie dlatego, że jej potrzebuje, lecz dlatego, że dla nas jest ona niezbędna. Dobrej, błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!